Долина тюльпанів щороку розквітає неподалік Чернівців

Щовесни у селі Мамаївці неподалік Чернівців розквітає велике поле з тюльпанами. Цьогоріч на ньому висадили 55 тисяч цибулин тюльпанів 45 видів.

Долина тюльпанів щороку розквітає неподалік Чернівців
За інформацією Бі-бі-сі, долину тюльпанів створили місцеві бізнесмени - родина Стратійчуків після повернення з заробітків з Голландії. Спочатку вони показували тюльпанове поле своїм друзям, згодом за платню відкрили його для відвідувачів.

Тюльпани родина садить вже 13 років, нові сорти щороку привозять з Голландії. Висаджують цибулини восени, а коли вони відцвітають, їх викопують. Квітнуть тюльпани з кінця квітня до початку травня.


Долина тюльпанів щороку розквітає неподалік Чернівців
Поле квіткарі беруть в оренду на сезон, щоразу адреса тюльпанової долини змінюється.

"Коли ми думаємо, про те, що нас чекає після того, як тюльпани відцвітуть, то закрадається думка завершити цю справу. Але коли дивлюся на усміхнені обличчя, чую слова вдячності, то не можу зупинитись, знову їду в Голландію і привожу все більше цибулин", - розповідає квіткарка Мирослава Стратійчук.

22 квітня у Мамаївцях пройшов фестиваль тюльпанів. Помилуватись квітами щороку приїздять тисячі туристів з усієї України.

Тюльпаноманія у Голландії


Додамо, що тюльпани у Європі з'явилися у 1554 році. Велику партію цибулин і насіння  надіслав до Відня посланець австрійського імператора в Туреччині Огьє де Бюсбек. Спочатку вони вирощувалися у Віденському саду лікарських рослин, директором якого був професор ботаніки Шарль де л'Еклюз.

У Голландії перші екземпляри Tulipa gesneriana з'явилися в 1570, коли Еклюз на запрошення приїхав туди працювати. Квіти спричинили у зазначеній країні так звану тюльпаноманію.

За рідкісні екземпляри цієї квітки платили від 2 000 до 4 000 флорінів. На харлемській біржі, де тюльпани стали предметом спекуляції. На початку XVII століття протягом трьох років здійснено було угод на тюльпани більш ніж на 10 млн флорінів. Багато промисловців покидали своє виробництво і бралися за розведення тюльпанів. У підсумку повсюдно відбувався крах, гинули цілі стани і уряд змушений був вжити заходи проти цієї манії.

 Нині в Голландії можна насолодитися тюльпанами в парку Кекенхоф.

ПЛЮС К ТЕМЕ:

Долина тюльпанів щороку розквітає неподалік Чернівців Долина тюльпанів щороку розквітає неподалік Чернівців Reviewed by Vasyl Markovych on 5/13/2018 05:52:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.