Троянда генетично пов'язана з полуницею - вчені

Троянда генетично пов'язана з полуницею - вчені
Вперше науковцям вдалось розшифрували генетичний секрет троянди. Зроблені відкриття допоможуть вивести нові аромати та кольори цієї квітки.

Про це інформує сайт Бі-бі-сі.

Дослідники кажуть, що ця квітка пов'язана з полуницею більше, ніж ми думали.

Результати цього дослідження в довгостроковій перспективі можуть привести до виведення троянд з новими ароматами та кольорами, стверджує міжнародна команда вчених.


В новій карті геному троянди, яку складали вісім років, виявили гени, які відповідають за аромат, колір та довговічність квітки, повідомив Мохаммед Бендахмен з організації ENS, який керував цим дослідженням.

"Тепер у вас є книга історії троянди. Це книга, яка допомагає нам зрозуміти троянду, її історію та шлях еволюції та одомашнення", - сказав він BBC News.

Здобута інформація про генетику троянди допоможе селекціонерам розробити нові сорти, які довше стоятимуть у вазі, або будуть більш стійкими до шкідників.

Також це дослідження проливає світло на родину "Розових" (Rosaceae), до якої входять яблука, груші, полуниця, а також така красива квітка, як троянда.

"Троянда і полуниця є дуже близькими видами", - сказав пан Бендахмен.

Вирощувати троянди в садах почали тисячі років тому, ймовірно, у Китаї. У римський період троянди широко вирощували на Близькому Сході, де вони використовувались як конфеті або парфуми.

Дослідження опублікували в журналі Nature Genetics.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Троянда генетично пов'язана з полуницею - вчені Троянда генетично пов'язана з полуницею - вчені Reviewed by Vasyl Markovych on 5/02/2018 08:28:00 AM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.