Зонд Cassini розпочав занурення в атмосферу Сатурна

Cassini на фоні Сатурна
Космічний зонд Cassini розпочав фінальний етап своєї місії: спуск в атмосферу Сатурна.

Цей етап отримав назву Grand Finale, закінчиться він 15 вересня 2017 року, пише Express .

Вчені вважають, що протягом місяця зонд Cassini зробить п'ять витків навколо Сатурна, поступово знижуючи свою орбіту. 15 вересня двигуни зонда більше не зможуть підтримувати його орієнтацію в просторі, зв'язок з ним буде втрачено, і він згорить в атмосфері Сатурна.

"Після п'яти повних витків навколо Сатурна Cassini остаточно зануриться в атмосферу планети, ставши першим атмосферним зондом на Сатурні. Для нас давно було метою відправити спеціальний зонд в атмосферу Сатурна, і ми закладаємо основу для майбутнього дослідження", - сказала один з учених проекту Cassini, Лінда Спілкер.

Основне завдання останнього етапу місії зонда - збір додаткових відомостей про атмосферу Сатурна. Відзначається, що Cassini уже перетворився на перший в історії зонд, який досліджує атмосферу цієї планети.

"Завдяки нашому минулому досвіду, команда впевнена, що ми розуміємо, як космічний апарат буде вести себе в щільних шарах атмосфери", - відзначають дослідники.

За час своєї місії Cassini зробив кілька вражаючих відкриттів, в тому числі знайшов кілька нових супутників Сатурна. Рішення відправити апарат у атмосферу планети пов'язане з тим, що вчені не хочуть, щоб зонд перейшов в неконтрольований політ і впав на поверхню Енцелада і Титана, двох супутників Сатурна, на яких теоретично може бути життя.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Зонд Cassini розпочав занурення в атмосферу Сатурна Зонд Cassini розпочав занурення в атмосферу Сатурна Reviewed by Vasyl Markovych on 8/16/2017 09:31:00 AM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.