Другого серпня вшановують пророка Іллю

2 серпня - пророка Іллі
Сьогодні - пророка Іллі. Цього дня суворо забороняється працювати в полі, на городі, щоб не накликати пожежі від блискавки. А ще із настанням свята пророка Іллі закінчується пляжний сезон.

Сьогодні християни східного обряду вшановують пам’ять святого пророка Іллі. Пророк жив за 900 років до Різдва Христового. Він зробив чимало чудес, зокрема повернув до життя мертвого юнака, довів, що є тільки один правдивий Бог і викорінив фальшивих пророків. Згідно писання, Ілля не помер, а був взятий на небо «вогняним вихорем на колісниці з вогняними конями». Цього пророка дуже шанували з часів перших християн на наших теренах. Так, ще за князя Ігоря в Києві був побудований храм на честь святого Іллі. Ця церква збереглася і понині, знаходиться вона на вулиці Почайнинській.

Із сьогоднішнім святом в Україні пов’язано чимало переказів, легенд та прикмет. Так, одна з легенд розповідає, що Бог наказав Іллі прогнати нечисту силу з неба, яка від вогняних стріл пророка ховається під каменем, у дереві чи перетворюється на тварину. Тому цього дня не впускали до хати котів і собак, щоб грім і блискавка не вдарили в помешкання і не призвели до пожежі. Разом з тим, цього дня суворо забороняється працювати в полі, на городі, щоб не накликати пожежі від блискавки.

А ось народні метеорологи підмічали, що від Іллі ночі стають холоднішими, а відтак і вода в річках прохолодною. Тому колись від цього свята переставали купатися у водоймах: «Іллє - в очі заллє, можна втопитися». А ще казали: «Прийде Ілля - наробить гнилля», тобто почнуться холодні дощі.

Іменинники сьогодні, звісно, Ілля, а ще Олександр, Георгій, Єфим, Іван, Костянтин, Петро, Сергій, Федір.
Другого серпня вшановують пророка Іллю Другого серпня вшановують пророка Іллю Reviewed by Vasyl Markovych on 8/02/2017 08:36:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.