Прострочені медикаменти залишаються ефективними упродовж десятиріч - вчені

Медикаменти, строк придатності
Як часто ви наводите лад у своїй домашній аптечці, щоб позбутися протермінованих ліків? Мабуть, не менше, ніж раз на рік. А тим часом американські науковці провели дослідження і дійшли висновку, що більшість медикаментів зберігають достатню ефективність навіть через десятиліття після закінчення терміну їх придатності.

Рой Герона з Каліфорнійського університету спільно з Лі Кантрелл з Каліфорнійської служби боротьби з отруєннями провів дослідження і проаналізував 14 видів медикаментів, термін придатності яких закінчився ще в кінці 60-х років минулого століття. Якраз тоді, коли американці висадилися на Місяці. Список препаратів включав в себе антигістамінні, болезаспокійливі препарати, стимулятори та інші медикаменти. Яке ж було здивування дослідників, коли виявилося, що ефективність ліків донині знаходиться практично на 100% -ій позначці в порівнянні з тим днем, коли їх випустили.

Проблема прострочення медикаментів сьогодні дуже актуальна у всьому світі. Деякі великі американські клініки мають право повернути препарати, близькі до прострочення, їх виробникам і повернути частину витрачених на них грошей. Але навіть в цьому випадку клініки втрачають приблизно по 200 000 доларів щороку. В середньому ж через прострочені ліки американська система охорони здоров'я втрачає приблизно по 800 мільйонів доларів на рік.

Зрозуміло, дослідники ні в якому разі не закликають до того, що слід наплювати на всі заходи безпеки і почати користуватися протермінованими ліками. Проте їх несподіване відкриття наштовхує на ряд цікавих думок. У тому числі пов'язаних з хитромудрим маркетингом великих фармацевтичних компаній.
Результати досліджень вчених були опубліковані у виданні ProPublica.
Прострочені медикаменти залишаються ефективними упродовж десятиріч - вчені Прострочені медикаменти залишаються ефективними упродовж десятиріч - вчені Reviewed by Vasyl Markovych on 7/20/2017 12:46:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.