Вчені знайшли спосіб зупинити старіння мозку

Старіння мозку
Вчені виявили речовину, яке запобігає старінню мозку в мавп.
Постійний процес старіння людського мозку і його зменшення - виняткове явище в природі. Цей висновок учених було опубліковано в науковому журналі PNAS. Вони виявили, що обсяг мозку в мавп різного віку залишається незмінним, на відміну від людського мозку, який, старіючи, втрачає вагу, пише автор статті Даніель Бенгш.

Як стверджує нобелівський лауреат Пітер Медовар, люди, як і тварини, не призначені для довгих років життя. Еволюція передбачає досягнення репродуктивного віку, опіку дітей, поки вони не будуть готові народити нове потомство. Довгими роками життя людина повинна завдячувати перш за все прогресу в галузі медицини.

Однак час невблаганно впливає на душу і тіло і в середньому віці з'являються проблеми, пов'язані з забудькуватістю. Цю проблему спробували вирішити американські вчені з Єльського університету в Нью-Хейвені, дослідивши старіння мозку і відкривши спосіб медикаментозного розвороту цього процесу.

Так, професору нейробіології Емі Арнста вдалося вперше заміряти низьку активність нервових клітин у старих тварин, яка призводить до погіршення короткострокової пам'яті, говориться в статті.

У мозку старих мавп спостерігається надлишок молекули cAMP, яка порушує хімічний процес передачі сигналу і ускладнює доступ до збереженої в мозку інформації. Разом з групою вчених Арнста шукає спосіб зупинити процес старіння пам'яті. Вони досліджували дію речовини гуанфацину, блокуючої молекули cAMP, на старі клітини мозку мавп і отримали позитивний результат: клітини реактивуються, і нейронний потік знову пожвавився.

На людині ця речовина ще не було випробувано, однак біологи Єльського університету задалися цією метою, повідомляє видання.
Вчені знайшли спосіб зупинити старіння мозку Вчені знайшли спосіб зупинити старіння мозку Reviewed by Vasyl Markovych on 5/28/2017 08:33:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.