Дві галактики із сузір'я Лева

Дві Галактики. Фото Хаббла
Деякі галактики складніше класифікувати, ніж інші.
Надійна ширококутна камера телескопа "Хаббл" (WFC3) захопила дві галактики, що взаємодіють, розташовані на відстані близько 60 мільйонів світлових років від нас у сузір'ї Лева.
Більш розмите і плямисте синє світіння, яке покриває праву сторону рами, відомо як NGC 3447. Менше скупчення в верхньому лівому кутку відоме як NGC 3447A.

В цілому NGC 3447 складається з декількох взаємодіючих галактик, але атрономи не впевнені в тому, як вони виглядали, перш ніж почали роз'єднуватися. Вони знаходяться так близько, що на них сильно впливають і спотворюють гравітаційні сили, змушуючи галактики скручуватися в незвичайні і унікальні форми, які спостерігаються на фото.
Схоже, що NGC 3447A відображає залишки центральної структури і зруйновані спіральні рукави, властивості для деяких спіральних галактик.  NGC 3447B дехто ідентифікує як колишню спіральну галактику, а інші - як нерегулярну галактику.
Текст і фото - NASA
Дві галактики із сузір'я Лева Дві галактики із сузір'я Лева Reviewed by Vasyl Markovych on 3/25/2017 08:10:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.