Економимо електроенергію вдома. Практичні поради

Економія електроенергії
Сьогодні поговоримо про те, скільки нам насправді коштують деякі побутові прилади і як можна заощадити при їх використанні.
Скажімо, чи знаєте ви, що за одну годину безперервного використання вентилятора доведеться заплатити менше однієї копійки, а за кондиціонер – 43 коп.
Праска, мікрохвильова піч обійдеться у 57 коп., пилосос – 68 коп., а пральна машинка потягне на 1 грн 43 коп.
Ці цифри можуть змінюватися в залежності від потужності техніки та рівня енергоспоживання.
Якщо сучасних і економічних приладів немає, то заощадити можна також.
Передовсім, слід замінити звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі. У результаті економія на електроенергії складе щонайменше 20%.
Холодильник поставте в темний кут кухні подалі від прямих сонячних променів.
Т­акож фахівці рекомендують:
нагрівати воду в електрочайниках тільки на потрібну кількість чашок;
прати білизну на режим швидкого прання;
ставити бойлер на середній режим, коли він нагріває воду до 55 градусів – це оптимальна температура води і мінімальна витрата електроенергії.
А тепер більш детально про можливості економії електроенергії вдома.

Дещо про переваги енергозберігаючих ламп


Більш ефективна витрата електроенергії (якщо порівнювати з лампами розжарювання – споживають енергії в 4-5 разів менше).
§ Велика світловіддача: енергозберігаюча лампочка потужністю 12 Вт по інтенсивності світла, приблизно, дорівнює 60 Вт звичайної лампи розжарювання.
§ Не виділяє в великій кількості теплову енергію (цю властивість можна використовувати в невеликих освітлювальних приладах) і розподіляє світло більш рівномірно і м’яко (звичайна ж лампочка не більше 10% споживаної енергії перетворює на світлову, а решта – в теплову).
§ Термін служби енергозберігаючих лампочок, як правило, більш тривалий. Хоча і не завжди відповідає заявленому виробником терміну експлуатації.

Якщо ви плануєте провести поетапну заміну лампочок, найкраще почати з кімнат, де лампочки працюють тривалий час. До того ж, на термін роботи дуже впливають часті перепади напруги в електромережі, висока або, навпаки, дуже низька температура.
Необхідно враховувати, що деякі енергозберігаючі лампи (люмінесцентні) не можна використовувати в приладах з регулюванням яскравості освітлення.

Багатотарифні лічильники

Питання про використання багатотарифних лічильників, звичайно, не однозначне. Якщо говорити простими словами, то, наприклад, у двотарифному лічильнику оплата за електрику проводиться за двома тарифами – з 7.00 до 23.00 (це денний час і більш дорогий тариф) і за витрату електрики з 23.00 до 7.00 (нічний час і дешевший тариф, орієнтовно 70% від денного).
Економія електроенергії буде відбуватись за рахунок перерозподілу часу роботи побутових приладів: ми будемо прати, мити посуд у посудомийних машинах, включати водонагрівачі, кондиціонери, обігрівачі, комп’ютери в нічний час. Так ми економимо кошти і до того ж робимо більш рівномірним навантаження на електростанції.
Але для цього потрібно перейти почасти на нічний спосіб життя, що, погодьтеся, не завжди зручно. Кому можна позаздрити, так це, напевно, «совам» або тим, хто не прив’язаний до конкретного місця роботи і може працювати ночами.
Якщо врахувати, що деякі побутові прилади працюють цілодобово (холодильник) або майже постійно в «сплячому» режимі (телевізор, комп’ютери та ін.), то з урахуванням їх роботи в нічний час, можливо, це все-таки буде вигідно не тільки для любителів попрацювати вночі.
До того ж сучасні багатотарифні лічильники враховують електроенергію набагато точніше, ніж індукційні.


Економія електроенергії на побутових приладах

Як відомо, багато побутових приладів (мікрохвильові печі, телевізори, блоки живлення, аудіо та відео апаратура, водонагрівачі, комп’ютери, кондиціонери і ще з десяток інших приладів) споживають електроенергію не тільки в робочому стані, але і в режимі «очікування» або, як часто ми говоримо, в «сплячому» режимі.
Кожен з цих приладів окремо споживає не так вже й багато електроенергії. Але якщо підсумувати витрати всіх приладів, які працюють в «сплячому» режимі в наших квартирах – виходять зовсім не маленькі суми до оплати за рахунками.
Так, наприклад, час роботи в режимі «очікування» в середньому для телевізора складає – 19 годин, для мікрохвильовки – 23,8 години. У підсумку – це 5-10% від загального споживання електрики в квартирі.
І який же вихід? А вихід дуже простий.
Завжди вимикати з розетки прилади, які не використовуються у даний момент.


Нова техніка більш економна

Очевидно для всіх: зі старим холодильником або телевізором багато не зекономиш. Побутові прилади, випущені 15-20 років тому, споживають електроенергії в 2 рази більше, аніж сучасні.
Вихід з цієї ситуації: купувати сучасні енергоефективні побутові прилади. Як дізнатися наскільки енергоефективний той чи інший прилад?
Для цього потрібно уважно вивчити етикетку енергоефективності, яка повинна бути на побутових приладах. На ній є літерні покажчики від А (найвищий клас енергоефективності) до G (найнижчий).
У сучасних приладів споживання електроенергії навіть в режимі «очікування» набагато менше, ніж у застарілих моделях. Наприклад, при 19 годинах роботи в «сплячому» режимі енергоефективний телевізор витратить електроенергії на рік менше 1 кВт / год, а звичайний телевізор – 69 кВт / год.
Як показовий приклад енергоефективної техніки можна навести, наприклад, «розумних» посудомийних або пральних машин, які автоматично дозують миючі засоби, витрату води, вибирають потрібний режим. За даними експертів, такі прилади витрачають на 44% менше енергії і на 62% води, ніж застарілі моделі кінця 90-х.

Пилосос

Для нормальної роботи пилососа з меншим споживанням електроенергії його необхідно регулярно очищати від зібраного пилу (частково заповнений пилом споживає на 15-20% більше) і враховувати, що найбільше він використовує електроенергії при включенні і виключенні (якщо пилососите невелику кімнату, постарайтеся не відключати занадто часто).

Електрична плита

Електрична плита витрачає дуже багато електроенергії. Як можна зменшити витрати на електрику в цьому випадку:
§ Не розігрівати заздалегідь духовку, якщо це не передбачено рецептом для приготування страви.
§ Використовувати залишкове тепло конфорок (вимкнувши за 5-10 хвилин до кінця приготування страви).
§ Закривати каструлі кришками.
§ Не використовувати зайву воду при варінні овочів і яєць.
§ Використовувати хороший посуд з рівним недеформованим дном і за розміром конфорки.
§ Використовувати скороварки.
§ Використовувати електричний чайник (він витрачає менше електроенергії, ніж електроплита), при цьому придбайте електричний чайник достатній за об’ємом на всю сім’ю і наливайте в нього стільки води, скільки використовуєте за один раз.
§ Використовувати мікрохвильову піч і тостери, в яких можна всього за пару хвилин приготувати не менш смачне і хрустке блюдо, ніж в духовці. Але це набагато швидше, а, значить, і економніше.

Використовувати залишкове тепло конфорок (вимкнувши за 5-10 хвилин до кінця приготування страви)

Пральна машина

Пральна машина витрачає до 15% домашнього електрики. Використовуйте всі можливості економного витрачання електрики, які передбачені інструкцією до вашої пральної машинки:
§ Режими швидкого та економного прання
§ Повне завантаження, але без перевантаження (надмірне завантаження збільшує витрату електрики до 10%)
§ Більш низька температура (не завжди потрібно прати при високій температурі)
§ Правильно вибраний режим роботи машини.
Праска
§ Тут також можна використовувати принцип залишкового тепла, тобто вимикати праску за 5-10 хвилин до закінчення прасування.
§ Не пересушуйте білизну: щоб її погладити, доведеться витратити більше часу, а, значить, і використовувати більше електрики.
§ Недосушена білизна також вимагатиме додаткової витрати електрики.
§ Використовувати праски з функцією автоматичного відключення.
§ Правильно використовувати режими для прасування різних типів тканини.
Кондиціонери
§ Встановлюйте правильно температуру, достатню для охолодження приміщення.
§ Перед включенням переконайтеся, що всі вікна і двері закриті.
§ При покупці кондиціонера, орієнтуйтеся на розмір кімнати і кількість осіб, які в ній будуть знаходитися. Прилад, розрахований на велику площу, буде просто «з’їдати» електроенергію без всякої користі.
§ Регулярно проводьте чистку вентиляторів і фільтрів.

Комп’ютери

Комп’ютери сьогодні є практично у всіх і навіть не по одному в сім’ї. І, зрозуміло, що це істотно збільшує витрати на електрику.
Що ж ми можемо зробити?
§ Вимикати комп’ютер, якщо не користуєтеся ним тривалий час.
§ Включати всі периферійні пристрої (сканери, принтери, модеми) через мережевий фільтр і завжди вимикати, коли ці пристрої не працюють.
§ По можливості використовувати сучасні монітори.
§ Використовувати частіше ноутбук, планшет (такі пристрої «з’їдають» менше енергії, ніж стаціонарний комп’ютер).

Бойлер

Щоб економити електроенергію, яку споживає бойлер, перш за все, потрібно перевірити, чи немає на нагрівальному елементі накипу – видалення забруднення допоможе суттєво економити електроенергію. Якщо у воді багато вапна, то перевіряти бойлер можна раз на рік.
Крім того, споживання енергії залежить від місця розташування бойлера. Якщо бойлер знаходиться в теплому приміщенні, він витрачає менше енергії, а якщо в підвалі або гаражі, то більше.
Також, чим ближче розміщений бойлер до місця споживання, тим менше енергії йому потрібно.

Обігрівачі

Щоб хоч якось зменшити час використання обігрівача, потрібно утеплити все, що можна: вікна, стіни, підлоги, тощо. Звичайно, пластикові вікна непогано справляються з цим завданням. Ну а якщо вікна звичайні, постарайтеся закрити всі щілини і тріщини у віконних рамах. Саме через них випаровується до +50% тепла. Те ж саме потрібно зробити і з вхідними дверима.
Взагалі, обігрівачами, намагайтесь, по можливості, не користуватися, аж дуже вони вже «ненажерливі».

Аналізуйте витрати електрики

Перед тим як проводити якісь дії щодо економії електроенергії, зафіксуйте показники лічильника. Наступного місяця Ви зможете порівняти споживання з попередніми, та проаналізувати економічний ефект і зробити відповідні висновки.
Очевидно, що економити електроенергію не так вже й важко.Економимо електроенергію вдома. Практичні поради Економимо електроенергію вдома. Практичні поради Reviewed by Vasyl Markovych on 11/09/2016 04:15:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.