Чому підприємці за підвищення мінімальної зарплати

Мінімальна зарплата
Сидів я, значиться, вчора, пив алкоголь в компанії старих знайомих – підприємців. З одним – там познайомився, з іншим – ще десь. Коротше, звела нас колись робота одне з одним.
Ну й слово за слово – зайшлося про підвищення Гройсманом мінімальної з/п у два рази. Я внутрішньо стиснувся – ну, думаю, зараз почнуть шпетити і Гройсмана, і Пороха, і всіх порохоботів разом узятих – аж до мене коханого.
Але почув ущент протилежне: «Нарешті! Молодець! Тепер заживемо!»
Свій захват вони пояснили просто. Хто у нас нараховує з/п від офіційної мінімалки? По-перше – держпідприємства, вони живуть суворо по КЗоТу. Оборонні підприємства, залізниця, тощо. По-друге – підприємства металургії, машинобудування та виробництва корисних копалин, там бухгалтерія теж КЗоТу дотримується. Звісно вони ужмуться де можуть, наприклад підвищивши ставку, зменшать премію, але коли ідеться про «у два рази», збільшення буде, як би тому не опиралися власники підприємств. А підприємства Ахмєтова, якщо хтось забув, це вже «приватний сектор».

А тепер запитання, що зроблять всі ці люди отримавши більші з/п? А те, що понесуть вони ці з/п у магазини, до виробників меблів та одягу, на автосервіси, а найбільш енергійні і може не зразу – попруться брати кредити на якісь серйозні купівлі та жито.
Простіше кажучи, понесуть вони свої гроші – підприємцям. І підприємці з радістю обміняють ці гроші на корисні товари й послуги, в т ч – українського виробництва.
А що робитиме український виробник отримавши ці гроші? А зробить він те, що робить вже зараз – вкладеться в розширення виробництва, закупівлю обладнання, найм нових працівників… Ви чули яка пропозиція роботи на сайтах пошуку роботи?
І звісно, підприємці теж з/п своїм працівникам підвищить – поки не повтікали працювати на залізницю і великі підприємства. Так, у підприємців з/п від мінімалки рахують постільки-поскільки, проте нижче певного рівня її теж опускати не можна – втратиш працівників.
Тобто збільшення з/п-мінімалки дасть потужний поштовх для розвитку української економіки – всю, від послуги з прання білизни до будівництва.
А чи не станеться так, що збільшені з/п розженуть інфляцію, а вона зжере весь ефект? Можуть. Раніше так воно і було. Але. По-перше, раніше збільшували переважно не з/п, а пенсії/соцвиплати, випускали в таких спосіб купу грошей на ринок в умовах коли економіка не зростала, і лише потім наздогін підвищували з/п. Нині – все навпаки. Підвищують з/п в умовах, коли економіка, таки справді зростає – я відчуваю це і з розповідей друзів, і складаючи щотижня економічний дайджест.
Зрештою, економісти знають чимало інструментів що дозволяють не збільшити споживацькі ціни в умовах збільшення доходів громадян – тут ситуація як у Бонапарта перед Аустерліцем. Хто знав до Аустерліца що він переможе армії аж двох імперій? Отож!
Іншими словами, нароблять у Гройсмана помилок – суспільство змішає їх з лайном і позбавить будь-якого політичного майбутнього. Зроблять все правильно – суспільство… так само бурчатиме, що там – не так, тут – не те, а там взагалі не так треба було. Я в натхнення блогерів-зраднюків, шанованих ними політиків та співаючих їм в тон корисних ідіотів, за щирої підтримки ворогів зі сходу – не сумніваюся.
Але пишу я не для них, а для тих хто вміє думати головою. І от їм я кажу, схоже ми на порозі серйозної струсу. Струсу, який може вивести нас в зовсім іншу економічну реальність – набагато кращу ніж нинішня.
Триматимемо кулаки, аби все вийшло.
Дмитро Вовнянко
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Чому підприємці за підвищення мінімальної зарплати Чому підприємці за підвищення мінімальної зарплати Reviewed by Vasyl Markovych on 11/02/2016 09:10:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.