Останній подих вмираючої зірки

Планетарна туманність із двома рукавами
Два спіральних рукави, що звиваються у напрямку до яскравого центру можуть ввести нас в оману, що ми буцім бачимо на  фото галактику, схожу на Чумацький Шлях. Однак насправді космічне утворення належить до категорії планетарних туманностей (реєстраційний номер PK 329-02.2) і знаходиться у межах нашої рідної Галактики.

Визначення "планетарна туманність", однак, не зовсім точне для зображеного на фото об'єкту. Скоріш за все, ми спостерігаємо останній подих вмираючої зірки.

Коли зірки, такі як Сонце, наближаються до кінця свого життя, вони звільняються від  газоподібних зовнішніх шарів. Оскільки хмари зоряної речовини відходять від центральної зірки, вони можуть набувати нерегулярних і дуже складних форм. Ця складність проявляється в слабкому розсіяному газі, яке ми спостерігаємо в центрі зображення. Але у туманності PK 329-02.2 є гарна симетрія - два яскраві блакитні спіральні рукави ідеально вирівняні з двома зірками в центрі туманності.
Спіральні рукави будуть поширюватися від центру і в кінцевому підсумку зникнуть вже протягом найближчих декількох тисяч років.

Джерело: ESA / Hubble & NASA 
Останній подих вмираючої зірки Останній подих вмираючої зірки Reviewed by Vasyl Markovych on 11/03/2016 01:47:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.