Мистецтво усміхатися іншим

Американці завжди усміхнені
Моє перше враження про американців. Нью-Йорк, субота, ранок. Ми виходимо із сабвею (метро) на Юніон-сквер. Я ще сонний, хочу кави,  бо недоспав, тому трохи невдоволений. До того ж, на шиї маю важкий фотоапарат. Але ж ми прилетіли у NY не для того, щоб спати до обіду. Треба поспішати побачити місто…
На зустріч трапляється самотній старий темношкірий чоловік. Він геть сивий, виглядає на безпритульного. Але він іде і весело сміється сам до себе і до усього світу. Мою сонливість, як рукою зняло.
Американці вітаються із усіма, хто мешкає у їхньому будинку (навіть багатоповерхівці), а також поруч із нею. Вони уміють усміхатися кожному, хто до них звертається.
«Ви звідки приїхали?» – запитав нас усміхнений продавець у магазині фототехніки. «Із України? Прекрасна країна!» – сказав він, оформлюючи нам товар. Звісно, що я із ним не сперечався.
Наш знайомий мешканець Нью-Йорка Артур пояснив: «Ми звикли привітно усміхатися людям. Наприклад, якби я зайшов у якійсь справі до свого знайомого чи колеги і не усміхнувся до нього, то він міг би подумати, що я на нього ображений чи розгніваний».
В Україні дуже мало людей володіють мистецтвом усміхатися іншим просто так, без корисливих намірів і задніх думок. Досі і я не належав до їх числа. Але я намагаюся змінитися і тому почав усміхатися до всіх, із ким зустрічаюся на роботі, в магазині чи біля дому. Часом мені це вдається. Але потрібно більше практики.
Тому якщо раптом побачите на вулицях Львова незнайомця, який до вас усміхається без жодної на те причини – то не дивуйтеся. Можливо, це буду саме я.
Василь ТЕРЕЩУК          

Мистецтво усміхатися іншим Мистецтво усміхатися іншим Reviewed by Vasyl Markovych on 10/10/2016 11:44:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.