11-го серпня розпочнеться метеорний дощ Персеїди

Метеорний дощ Персеїди
Прийшов час для приголомшливого космічного явища цього року - метеоритного дощу Персеїди. У період з 11-го по 13-е серпня сотні і тисячі крихітних метеорів будуть освітлювати нічне небо і подарують мільйонам людей можливість поспостерігати за цим фантастичним за красою явищем.

У реальності кожен шматочок метеоритного дощу Персеїди є частиною хвоста комети Свіфта-Таттла. Як тільки комета починає наближатися до Сонця, її порода сильно розжарюється і викидає у відкритий космос частинки пилу і льоду. Ці крихітні частинки формуються в потік і слідують по орбітальному шляху комети. Кожен з цих шматочків щорічно проходить крізь зону дії земної гравітації і в кінцевому підсумку згорає в атмосфері нашої планети.


Швидкість польоту частинок просто неймовірна. Вони проходять через атмосферу нашої планети зі швидкістю 212 000 кілометрів на годину і розжарюються до температури 5500 градусів Цельсія. Боятися однак не варто. Метеоритний дощ не представляє ніякої небезпеки для Землі. За словами NASA, метеоритні частки згорають на висоті близько 80 кілометрів над поверхнею.

У більшості випадків метеоритного дощу Персеїди можна було спостерігати падіння від 60 до 80 метеоритів на годину, проте в цьому році їх кількість може зрости вдвічі. Зазвичай наша планета перебуває у відносній віддаленості від основного потоку частинок, проте в цьому році, завдяки допомозі Юпітера Земля буде розташовуватися до потоку набагато ближче. Потік цього разу проходив поруч з газовим гігантом і його потужна гравітаційна сила направила його ближче до Землі. Експерти вважають, що цей ефект буде спостерігатися протягом усього року.
11-го серпня розпочнеться метеорний дощ Персеїди  11-го серпня розпочнеться метеорний дощ Персеїди Reviewed by Vasyl Markovych on 8/10/2016 10:00:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.