Знайдено галактику, що складається з темної матерії

Галактика Dragonfly 44
Астрономи виявили галактику, яка на 99,99 відсотка складається з темної матерії. Це абсолютний рекорд серед аналогічних відкриттів, і, як відзначають вчені, спостереження за галактикою дозволить розширити наші знання про властивості темної матерії, на яку, як передбачається, доводиться до 27 відсотків обсягу всього Всесвіту.

Виявлена ​​галактика, що отримала назву Dragonfly 44, знаходиться за 300 мільйонів світлових років від нас. Вона має однакову з Чумацьким шляхом масу, але при цьому в сотню разів менше зірок. Оскільки зірок у ній міститься мало, отже, і яскравість її така мала, що помітити галактику не могли десятиліттями. Слід зазначити, що це не єдина галактика, яка практично повністю складається з темної матерії. Більшість карликових галактик теж можуть володіти аналогічними характеристиками, але такий обсяг скупчення темної матерії в одному місці вченим трапляється вперше.


Астрономи знайшли галактику Dragonfly 44 (поряд з кількома іншими) ще в 2014 році, коли за допомогою гавайської обсерваторії Кека вели спостереження за галактичним регіоном, що має назву Скупчення Кома. Вчених відразу зацікавило те, яким чином ця галактика, як і раніше залишається єдиним цілим, при тому, що загальної маси її зірок було б недостатньо для цього. Варіантів було два: або зірки в ній притягуються одна до іншої темною матерією, або галактика має вкрай нестабільну структуру. Правильну відповідь на це питання вчені знайшли зовсім недавно.

В опублікованій днями статті в журналі Astrophysical Journal Letters дослідники поділилися деталями про те, як вони, завдяки потужностям величезних телескопів, протягом шести днів вели спостереження за швидкістю руху зірок в галактиці Dragonfly 44. Швидкість тут відіграє ключову роль. Чим швидше зірки обертаються, тим більшою масу повинна мати галактика для того, щоб утримувати ці зірки разом.

Згідно провідному автору дослідження Пітеру ван Доккума, вирахувана швидкість (близько 50 кілометрів на секунду) може свідчити про те, що галактиці має набагато більшу, ніж всі разом узяті в ній зірки.

«Зірки в галактиці Dragonfly 44 рухаються дуже швидко. Тому перед нами виник певний парадокс, вирішити який допомогли телескопи Обсерваторії Кека. За допомогою них ми змогли вирахувати, що загальна маса галактики набагато вища, ніж загальна маса її зірок».

Це відкриття свідчить про те, що все інше, що міститься в цій галактиці, може припадати на темну матерію. Її частка тут становить 99,99 відсотка, що навіть більше, ніж у одній з галактик в скупченні Діви, 99,96 відсотка маси якої теж доводиться на темну матерію.
Знайдено галактику, що складається з темної матерії Знайдено галактику, що складається з темної матерії Reviewed by Vasyl Markovych on 8/27/2016 03:17:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.