Астрономи зафіксували "розумний" сигнал із космосу

Отримано радіосигнал із космосу
Незважаючи на зростаючий з боку вчених скепсис що до впевненості в існуванні чужопланетного життя, його пошуки тривають. І, схоже, астрономи знову змогли засікти щось цікаве.
Олександр Панов, співробітник Зеленчукскої радіоастрономічної обсерваторії, поширив повідомлення про те, що радіотелескоп РАТАН-600 виявив «сильний сигнал в напрямку HD164595». Незважаючи на те, що він був зафіксований радіотелескопом ще 15 травня 2015 року, інформація про його виявлення почала з'являтися лише днями. Річ у тім, що з моменту виявлення цього сигналу вчені чекали його повторення, якого, на жаль, не вдалося засікти.


Ніхто не стверджує, що цей сигнал був посланий високорозвиненою цивілізацією, але астрономи закликають колег уважно дослідити ситуацію. Зоряна система HD164595 знаходиться в сузір'ї Геркулеса на відстані 95 світлових років від Землі і, за оцінками фахівців, її вік становить близько 6 мільярдів років. Раніше в цій системі була виявлена ​​екзопланета. Життя на ній, швидше за все, неможливе, але астрономи прислухалися до російських колег, які закликали до спостереження, і в понеділок почали моніторити HD164595.

Отриманий сигнал був дуже сильний, і його не могла б відправити цивілізація, подібна до нашої за рівнем розвитку. Для того щоб послати сигнал такої потужності, потенційній цивілізації потрібно було б освоїти для своїх потреб енергію зірки.
З іншого боку, якщо радіосигнал був направлений до нас навмисне, то все можливо. Як стверджують фахівці SETI, теоретично таке повідомлення могла послати так звана «Кардашевська цивілізація II типу» з метою привітати нас або ж, наприклад, послати сигнал про допомогу.

Природа сигналу поки не ясна, проте астрономи майже повністю виключають його випадкове походження. За їх словами, на звичайний шум це схоже найменше. Відкриття планують обговорити в Мексиці на раді SETI 27 вересня.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Астрономи зафіксували "розумний" сигнал із космосу Астрономи зафіксували "розумний" сигнал із космосу Reviewed by Vasyl Markovych on 8/30/2016 12:28:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.