Совок із фотокамерою знову переміг талант

Широкино. Фото Муравського
Заздрість і сірість - ці знакові риси сучасного совка - знову здобули перемогу.
Сьогодні стало відомо про те, що міністр оборони України Степан Полторак звільнив волонтера і фотографа Дмитра Муравського з посади радника міністра на громадських засадах "у зв'язку з резонансом навколо його знімків". Що ж це за резонанс?
Виявляється, що 20 фотожурналістів, які працюють в зоні АТО, запідозрили, що фотографії Муравського, зроблені нібито в зоні бойових дій на Донбасі, є постановочними

У Міноборони чомусь злякалися цього звинувачення і заявили, що  у відомстві неодноразово отримували від Муравського якісні, художньо оформлені фото. При цьому Міністерство ні разу не позиціонувало їх як документальні або як фото реальних бойових дій.


"Муравський тривалий час за особистою ініціативою як волонтер і фотограф працював в зоні проведення АТО і на полігонах під час навчань. Він безкоштовно передав Міністерству оборони фотобанк, який використовувався для популяризації служби в Збройних силах, а не як фотографії реальних бойових дій", - пишуть чиновники міноборони.

Муравський запропонував Полтораку створити Інформаційно-координаційний центр, до роботи в якому планувалося залучати на волонтерських засадах фотографів, відеооператорів, художників, режисерів і сценаристів з метою створення якісного контенту про Збройних силах. Для організації цієї роботи 16 червня він був призначений на посаду радника міністра на громадських засадах.

"Усі фотографії, навколо яких зараз виник резонанс, зняті автором до офіційного призначення до Міністерства оборони і зроблені ним на власний розсуд", - зазначили у відомстві.

Скандал спалахнув після того, як представлене у цьому тексті фото Муравського було запропоновано виставляти на всесвітніх фотовиставках, щоб розповідати про українсько-російьку війну.
Ось тоді і виринули 20 маловідомих фотожурналістів, які запідозрили, що фотографії Муравського є постановочними.
Чому вони постановочні? Тому що нікому із тих 20 фотографів не вдалося зробити хоч би один такий емоційний і яскравий кадр. Тому що вони там ЗАРОБЛЯЮТЬ ГРОШІ, а не займаються творчістю, так як це робить Муравський.
Посередність завжди люто ненавиділа талант. І боролася із ним до останнього.
Посередність - масове явище. Талант - виняткове.
Тому заздалегідь можна передбачити, хто переможе.
Як і в цьому випадку.
Але парадокс полягає у тому, що ця перемога "роботяг із фотоапаратами" вплинула лише на позицію оборонного відомства. Тоді як в історії українсько-російської війни фотографія Муравського вже зайняла своє законне чільне місце.
І тут совки вже безсилі.

Василь ТЕРЕЩУК

ПЛЮС К ТЕМЕ:

Совок із фотокамерою знову переміг талант Совок із фотокамерою знову переміг талант Reviewed by Vasyl Markovych on 8/28/2016 06:14:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.