У Польщі влада радить українцям не ходити у вишиванках

Непорозумінь між Польщею та Україною останнім часом значно побільшало. Спочатку був напад на традиційний похід українців у Перемишлі. А вчора жертвою польського шовінізму став український гурт Ot Vinta, якому спочатку заборонили концерт у тому ж таки Перемишлі, а згодом і взагалі відмовили у в'їзді на територію РП. Музикантів 7 годин утримували у маленькому приміщенні і водили почерзі на допити, як злочинців.

Український гурт під арештом на кордоні
Міністр культури Євген Нищук пообіцяв, що найближчим часом українська сторона проведе зустріч з послом Польщі, щоб зрозуміти причину заборони на в'їзд української групи Ot Vinta.

"Паралельно будемо спілкуватися з МЗС щодо ноти або адекватної відповіді з їх боку. Так чи інакше, ми будемо реагувати на кожен утиск, або ж безпричинні приниження наших артистів", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

При цьому Нищук підкреслив, що сприймає ситуацію, як особисту образу.

"Ті негативні тенденції з польської сторони, з якими ми стикаємося, особливо останнім часом, викликають у мене велике занепокоєння", - резюмував міністр.

Додамо, що антиукраїнська істерія у Польщі вже доходить до маразму. Учора стало відомо про те, що польська влада не радить етнічним українцям - громадянам Польщі - з'являтися на вулицях у вишиванках чорно-червоного кольору. Бо це, мовляв, колір Української повстанської армії, а тому він може спровокувати до нападів місцевих правих. Таке застереження поширюється і серед журналістів, які працюють на україномовні ЗМІ.
Схоже, що польська влада почала потурати політиці ненависті до українців у своїй країні і не має наміру захищати їх від місцевих екстремістів.
Василь Терещук
У Польщі влада радить українцям не ходити у вишиванках У Польщі влада радить українцям не ходити у вишиванках Reviewed by Vasyl Markovych on 7/04/2016 12:17:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.