Степан Бандера і політична шизофренія

Літератор із Києва Aндрій Бондар у Фейсбуці написав сьогодні із приводу перейменування у Києві проспекту Московського на проспект Степана Бандери:  «Вважаю це помилкою та дурістю».
Львів, Степан Бандера

На його думку, інфантильне бажання українців «ґлорифікувати постатей, які досі викликають у нашому суспільстві контроверсії, схожі на свідоме бажання добровільно обпікатись або ходити по граблях».

«Я вже мовчу про те, що такий крок – прямий шлях до конфронтації з поляками... Таким чином ми втрачаємо адвоката України у світі і таки втратимо його», – бідкається письменник. «Я не хочу жити на острові, пані та панове», – каже він.

Із цього приводу хотів би нагадати, що у Львові вже багато років є вул. Степана Бандери. І пам"ятник йому теж встановлено. Цікаво, що попри це поляки залюбки приїжджають до Львова, ходять і по вул. Бандери. Правда, квітів до його пам"ятника ще не покладають. Але ми над цим працюємо:)


Національні герої у нас і поляків - різні. Нам непрйнятні їхні, їм - наші.  Але є загальнолюдські цінності, згідно із якими ми повинні нині спілкуватися.
Натомість приступи політичної шизофренії (на кшталт заяв польських правих про геноцид на Волині) рано чи пізно минуть. Головне їм не потурати. Тому я не хочу перелічувати численні кривди, завдані поляками українцям. Ми сьогодні - не вороги.
Василь Терещук
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Степан Бандера і політична шизофренія Степан Бандера і політична шизофренія Reviewed by Vasyl Markovych on 7/07/2016 08:37:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.