Tax Free. Як повернути гроші в Україні

Багато з нас не із чуток знають, що купувати товари набагато вигідніше в Європі, ніж в Україні. Незважаючи на і так вигідні ціни, при цьому можна ще й заощадити 7-20% від вартості покупки. Про те, як це зробити, читайте у запропонованому матеріалі.

Слід користати із системи Tax Free
Купуючи речі у Польщі чи інших країнах ЄС, ми оплачуємо і ПДВ, який не будучи громадянами Євросоюзу, ми, по суті, платити не повинні. Що це означає? А те, що слід користати із системи Tax Free.

Що таке Tax Free?


Як підказує вікі, Tax Free - це система повернення суми податку на додану вартість (ПДВ). ПДВ повертається на покупки, зроблені іноземними громадянами при зворотному перетині кордону тієї країни, в якій вони були придбані. Суми повернення складають від 7 до 20% від суми покупки, в залежності від величини ПДВ в даній країні.

Тут варто зробити невелику ремарку, що на різні групи товарів і послуг навіть в рамках однієї країни може застосовуватися різна податкова ставка.Частенько, проходячи повз вітрину магазину, можна помітити ось такі таблички, які ви бачите на початку матеріалу. Ці таблички свідчать про те, що в магазині, купуючи товар на певну суму - ви можете по поверненню додому відшкодувати ПДВ.

Якщо коротко описати алгоритм дій для оформлення Tax Free, то він включає в себе три кроки:

1. Перед покупкою в магазині, поцікавтеся у консультанта, чи співпрацює магазин з компанією Global Blue. (На сайті компанії вказано, що вона за свою більш ніж тридцятилітню практику - співпрацює з 300 000 магазинами в більш ніж 40 країнах, включаючи багато найбільших у світі роздрібних магазинів і готелів). Якщо так - попросіть на касі при оплаті покупок заповнений чек Global Refund.

2. Залишаючи кордон ЄС, в аеропорту, знайдіть віконце з написом TaxFree. Покажіть співробітникові ваші покупки, чеки, свій паспорт (закордонний) і отримаєте підтвердження експорту у вигляді печатки на чекові Global Refund.

3. Як правило, там же, біля віконця - висить інформація про розташування офісів, які вас цікавлять у вашій країні (в нашому випадку - Україна) - місто, адреса, телефон. Перепишіть адресу та телефон і по поверненню додому - сходіть в компанію-партнер, яка співпрацює з Global Refund і заберіть свої гроші готівкою.

Начебто все дуже просто. Але на практиці часто виникають складнощі. Тому кожен з пунктів має свої тонкощі. Давайте розберемо, що до чого)

Перший крок


- Отримати повернення може тільки негромадянин ЄС, і тільки в тому випадку, якщо він прилетів з нетривалим візитом не більше 3 місяців (без виду на проживання). Також не можна бути біженцем, або приїжджати на роботу на тривалий термін. Ви не один з них - тоді йдемо далі.

- Коли будете оформляти на касі магазину чек Global Refund, не дивуйтеся що сума до виплати буде меншою, ніж Ви того очікували. Компанія Global Blue - не благодійна організація, а значить теж хоче отримати свій шматок пирога у вигляді відсотка.

- При покупці деяких товарів, таких як книги, тютюнові вироби (хоча навряд-чи хтось буде купувати сигарети в ЄС за позахмарними цінами для українця, щоб привезти на батьківщину), продукти харчування (купили Ви в Іспанії хамон іберіко за 200 євро, а Вам мало того, що ПДВ не повернуть, так ще швидше за все і на кордоні будуть проблеми) або послуги (думали кататися на таксі, а потім отримати ще назад 10%) - повернення ПДВ у більшості країн не поширюється.

- Не забудьте взяти з собою закордонний паспорт в магазин. Бо саме з нього і будуть переписані Ваші дані. Якщо все-таки забули – скажіть, що заповните самі. Без цих даних і фактичної адреси проживання в Україні - чек не особливо допоможе.

- Простежте, щоб касир правильно заповнив інформацію на чекові Tax Refund, навіть найменша помилка (пропущена цифра буква) може бути причиною відмови в проставленні штампу при поверненні додому. Якщо все-таки помилка була допущена, то все одно не варто зневірятися) Надішліть оригінал банківського чека за адресою (Global Blue Словаччини ТОВ Централізоване Services Center PO Box 363810 00 Bratislava 1 Словаччина), разом із супровідним листом та зазначенням найбільш підходящого для Вас способу отримання грошових коштів, і компанія переоформить оплату.

- Зберігайте не тільки чек Tax Refund, але й фіскальний чек із самого магазину. Як правило, їх на касі скріплюють скобою і вкладають у конверт. АЛЕ бувають різні випадки. Не втрачайте цей конверт, без нього нічого не вийде повернути.

- У більшості країн існує тимчасове обмеження на повернення ПДВ. У більшості країн (крім Швейцарії та Ліхтенштейну з 30 днями) чеки такс-фрі дійсні протягом трьох місяців після місяця покупки.

Другий крок


Все зробили правильно, ніде не помилилися? Вітаю! Але це ще не всі нюанси!

- Коли плануєте вже від'їзд в аеропорт, передбачте +30-40 хвилин на перевірку Ваших чеків на митній стійці. Адже Ви не один такий розумний і бажаєте трохи заощадити на покупках) Іноді можете навіть потрапити в чергу. Так що будьте до цього готові.

- Після покупки поцікавтеся у консультанта в магазині з приводу того, де Вам шукати в аеропорту відділення Global Blue. Адже іноді аеропорти бувають дуже великими, як наприклад аерпорт Шарль де Голль або німецький аеропорт Франкфурта-на-Майн.

- Зберігайте цінники з куплених товарів. Та й самі речі особливо далеко не ховайте. Можуть попросити пред'явити речі, можуть попросить цінники для звірки. Так буває не завжди, але це обов'язково варто взяти до уваги.

- Якщо речей багато і Ви їх збираєтеся здати в багаж, спочатку проставте штампи, а потім тільки здавайте багаж.

- Куплені речі повинні мати товарний вигляд.

- І останнє - якщо у Вас декілька країн в подорожі - оформити повернення Вам зможуть тільки в останній країні перебування при пред'явленні авіаквитків.

Третій крок


Печатки є, додому повернулися. Що ще?

-  У Києві такими послугами займається ПравексБанк і Укрексімбанк.

Виплата як правило буває не щодня - а всього кілька разів на тиждень. При цьому, як стверджують співробітники банку - точно сказати, яка сума буде виплачена - не можна. Вся інформація з'являється в день виплати.

Корисна інформація


Покупка туриста не повинна бути дешевшою відпевної суми (вони різні для різних країн). У таблиці наведена мінімальна сума покупки (у місцевій валюті), максимальний відсоток повернення від суми покупки та розмір ПДВ в даній країні:

Чи варто повернення ПДВ всіх цих тонкощів, тяганини, часу і т.д. - Вирішувати Вам! Для когось сума до виплати - 40-50 євро не коштує таких зусиль, а хтось за 20 євро буде кілька разів приходити у відділення банку і вистоювати чергу. Кожному своє.
Автор рoman_grabezhov
Tax Free. Як повернути гроші в Україні Tax Free. Як  повернути гроші в Україні Reviewed by Vasyl Markovych on 6/11/2016 11:44:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.