Космонавти увійшли в надувний модуль на МКС

NASA розкрило надувний житловий модуль BEAM
Минулого тижня NASA розкрило надувний житловий модуль BEAM на Міжнародній космічній станції. Перша спроба надути модуль була невдалою, але в кінцевому підсумку все вдалося. Тепер в надувний космічний модуль вже зайшли перші люди.

Оскільки люди вперше випробовують надувний модуль, довелося провести багато тестів. Після того, як модуль надули і герметизували минулого тижня, його потрібно було ретельно перевірити, перш ніж хтось наважиться в нього зайти. Не всі були впевнені, що BEAM залишиться цілим і неушкодженим на орбіті. Але коли минулий тиждень показав, що все йде за планом, NASA вирішило продовжувати експеримент.


У перші години 6 червня астронавт NASA Джефф Вільямс відкрив люк BEAM і увійшов всередину з російським космонавтів Олегом Скрипочкою. Насамперед потрібно було взяти зразки повітря в 16 кубометрах замкнутого простору. Також вони перевірили показники на заздалегідь встановлених датчиках. Пара космонавтів відзначили відсутність слідів конденсату на внутрішніх поверхнях.
Астронавти покинули BEAM по завершенні завдання

Астронавти покинули BEAM по завершенні завдання і запечатали за собою люк. Після кожного відвідування надувного модуля астронавти будуть щільно його запечатувати до наступних відвідин. BEAM не планується до довгострокового використання на станції; це поки просто експеримент. Астронавти повинні будуть відвідати BEAM ще кілька разів на цьому тижні і розмістити додаткові датчики. Також вони подивляться на те, як тримається багатошарова гнучка оболонка.

Коли NASA збере всі необхідні дані з BEAM, маніпулятор станції від'єднає його від станції і відправить його в атмосферу, де той згорить. NASA і розробник BEAM Bigelow Aerospace старанно працюють над надувними модулями почасти тому, що МКС не буде вічно. Потрібні були роки, щоб зібрати цю станцію з твердих компонентів, але BEAM додасть їй багато обсягу, при цьому не займаючи багато місця в капсулі Dragon під час відправки на орбіту. У майбутньому космічні станції можуть бути гнучкими і куди більш дешевими.

Надувні житла на кшталт BEAM можна використовувати не тільки в космосі, але і на Марсі. Надувний модуль економить простір, який має надзвичайно важливе значення в тривалій подорожі. Якщо у Bigelow все вдасться, то ми будемо на один крок ближче до колонізації Марса.
Космонавти увійшли в надувний модуль на МКС Космонавти увійшли в надувний модуль на МКС Reviewed by Vasyl Markovych on 6/07/2016 05:39:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.