Польські націоналісти напали на українську процесію в Перемишлі

У Перемишлі близько 20 осіб спробували перешкодити процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українськими героями йшли з собору на місцеве військове кладовище.
еред нападників були особи в футболках "Всепольської молоді"

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на агентство PAP.

Видання наводить слова очевидця, анонімного журналіста. Він розповів, що відбулися силові зіткнення: нападники почали бійку з кількома учасниками процесії; одного з них, чоловіка у віці 60 років, побили і розірвали йому сорочку.

За словами свідка, серед нападників були місцеві хулігани, так звані псевдоуболівальники, і особи, які ідентифікуються з середовищем націоналістів. У них були транспаранти: "Бандерівці і їх прихильники - геть із Польщі" та ті, що стосувалися Волинської трагедії.


У той же час поліція запевнила, що не було необхідності застосовувати силу: учасників процесії відокремили від осіб, які намагалися перешкодити урочистості. Як повідомляється, порушники порядку не ідентифікуються з жодною організацією.

За словами голови Об'єднання українців у Польщі Петра Тими, який був присутній під час події, серед нападників були особи в футболках "Всепольської молоді". Вони вигукували образливі гасла на адресу учасників процесії.
"Урочисті заходи, присвячені нашим героям, Січовим стрільцям, сягають 20-х років минулого століття, з перервою в період Польської Народної Республіки. Ніколи, однак, вони не викликали контроверсії. Лише тепер деякі середовища, цинічно використовуючи факт, що на цьому кладовищі є могили членів УПА, намагаються викликати польсько-український конфлікт ", - зазначив Петро Тима. Він додав, ці могили знаходяться там абсолютно легально.
Хода у Перемишлі

Польські націоналісти напали на українську процесію в Перемишлі Польські націоналісти напали на українську процесію в Перемишлі Reviewed by Vasyl Markovych on 6/26/2016 11:35:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.