Стівен Хокінг про три причини загибелі людства

Стівен Хокінг
Британський вчений Стівен Хокінг добре відомий своїми теоріями чорних дір і гравітації. Крім того, він регулярно розбурхує громадськість прогнозами про ймовірну загибель людства. На думку Хокінга, люди можуть повністю зникнути з лиця Землі, і на це є як мінімум три причини. Зупинимося на них докладніше.


Штучний інтелект


Хокінг належить до числа тих вчених, які поділяють побоювання з приводу створення сильного штучного інтелекту.

«Розвиток ІІ може покласти край людської раси», - заявив Хокінг в інтерв'ю BBC.

З Хокінгом солідарний Елон Маск. Генеральний директор SpaceX і Tesla Motors назвав штучний інтелект «найбільшою загрозою нашому існуванню».

Втім, з Хокінгом і Маском згодні не всі вчені. Чимало науковців вважають, що людству не під силу створити штучний розум, який можна порівняти за своїми можливостями з людським.

«Ми знаходимося в десятиліттях від того часу, коли можна буде починати турбуватися. Хоча це добре, що розмови розпочато вже сьогодні», - сказав Деміс Хассабіс (Demis Hassabis), учасник проекту Google DeepMind.

Війни


Якщо нас не знищать машини, ми вб'ємо себе самі. Принаймні в цьому впевнений Хокінг. Коли вченого запитали, які недоліки людей він найбільше хотів би змінити, Хокінг відповів:

«Головна людська слабкість - це схильність до агресії. Колись, на зорі людства, цей біологічний механізм грав нам на руку. Агресія допомагала отримати більше їжі, території або партнерів для продовження роду. Але тепер це якість, що уб'є нас всіх. Наприклад, ядерна війна цілком може знищити цивілізацію і людський рід ».

На питання про те, чого в характері людей має бути більше, вчений відповів, що нам не вистачає емпатії - здатності до співпереживання.

На думку Хокінга, освоєння космосу необхідно для виживання людства.

«Космос застрахує нас від загибелі на Землі. Нам необхідно колонізувати інші планети», - упевнений учений.

Інопланетне життя


У 2010 році Хокінг висловив думку про те, що якщо інопланетне розумне життя існує, то вона навряд чи виявиться дружнім по відношенню до людей.

«Якщо вони коли-небудь прилетять, земляни опиняться в становищі індіанців після висадки на американському материку Христофора Колумба», - сказав учений в своїй шоу на Discovery Channel.

Інопланетяни можуть виявитися кочівниками, які колонізують всі зустрінуті на шляху планети.

«Кожну знайдену планету вони можуть використовувати як джерело матеріалу для побудови нових космічних кораблів», - припустив Хокінг.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Стівен Хокінг про три причини загибелі людства Стівен Хокінг про три причини загибелі людства Reviewed by Vasyl Markovych on 6/03/2016 02:37:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.