Волинська трагедія. Правляча партія Польщі гне своє

Польський сейм
Польські депутати з партії "Право і Справедливість" відреагували на лист глав церков, колишніх президентів і державних діячів України про "вибачення і прощення". У ньому вони "пробачили" полякам і пропросілі вибачення за історичні кривди в стосунках між двома народами, зокрема за Волинську трагедію.
Сьогодні в Києві голова комітету Сейму зі зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчік представив лист з відповіддю депутатів "ПіС" на звернення українських діячів. У ньому вони дякують за слова українців і "проголошення спільних цілей в майбутньому", одночасно визнаючи "багатовікову боротьбу за українську державність".

"Різниця між нами стосується не майбутнього, а загальної політики історичної пам'яті. Проблема в сьогоднішньому українському відношенні до винних у геноциді поляків за часів Другої світової війни. У Польщі на державному і місцевому рівні ми не вшановуємо людей, у яких на руках кров невинних мирних людей . Для нас болючим є вибір історичної пам'яті, в якій відверта декларація симпатії до Польщі йде поруч з прославленням тих, у кого на руках кров наших співгромадян - беззбройних жінок і дітей. Ми не можемо прийняти називання запланованих і реалізованих жорстоким способом дій проти мирних людей польсько української війною ", - йдеться в листі польських депутатів.
Вони додають, що вважають "героїчною" боротьбу українців проти "нав'язаної радянської влади" після Другої світової війни. Але, на їхню думку, це не виправдання для розправи над поляками.
"Розуміємо, що Україні потрібна своя історія і свої герої. Але для майбутнього не байдуже, яке минуле ви вибираєте. Для відвертого діалогу в цій справі ніколи не було і не буде правильного часу. Багато друзів України мовчали на цю тему, тому що вважали і вважаємо досі, що взаємна симпатія призведе до перелому в цій проблемі. Нехай наш голос в ці дні стане елементом необхідної рефлексії. З великою повагою і розумінням трактуємо слова ваших вибачень. Віримо в їх щирість, відчуваючи, що це для вас не легко ", - йдеться в листі.
Польські політики також відповіли на заклик українських діячів "утриматися від необдуманих заяв  в дні  вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії.
"У найближчі дні польський Сейм вшанує пам'ять жертв українських націоналістів на Волині і на колишніх південно-східних теренах Другої Речі Посполитої. Хочемо виразно підкреслити, розвіюючи побоювання, висловлені в вашому листі, що це не буде "невиважена політична декларація", а справедлива повагу до тих, кого вбили ", - йдеться в польському листі.
Також депутати "ПіС" обіцяють, що Польща в майбутньому продовжить допомагати Україні, і закликають до відвертого діалогу про минуле.
Волинська трагедія. Правляча партія Польщі гне своє Волинська трагедія. Правляча партія Польщі гне своє Reviewed by Vasyl Markovych on 6/20/2016 06:43:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.