Hubble сфотографував унікальну галактику

Фото спіральної галактики NGC 4394.
NASA опублікувало один з найкрасивіших знімків в історії орбітального телескопа Hubble - фото спіральної галактики NGC 4394.

Цю галактику відкрив ще в 1784 році британський астроном Вільям Хершель. З тих пір не вщухають суперечки про її аномальну структуру.

NGC 4394 розташована в скупченні Діви - величезному скупченні галактик вельми віддалених від Землі. Зокрема, відстань до NGC 4394 оцінюється приблизно в 55 млн світлових років від Землі. За оцінками вчених, в скупченні Діви налічується від 1,5 до 2 тис. галактик.

Унікальною особливістю NGC 4394 є скупчення в центрі галактики іонізованого газу, відоме як LINER. Скупчення складається переважно з атомів кисню, азоту та сірки. Ці атоми слабо іонізовані, що надає NGC 4394 таку колірну гамму.

Астрофізики досі пір не можуть пояснити причину, по якій утворюється LINER, а також вказати джерело енергії для іонізації скупчення атомів.

Щоб побачити фото у високій роздільній здатності натисніть тут.
Hubble сфотографував унікальну галактику Hubble сфотографував унікальну галактику Reviewed by Vasyl Markovych on 5/07/2016 09:45:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.