Як фарбують крашанки на Великдень

У нашій родині крашанки завжди готували у Великодню суботу.
Пасха – свято, яке має яскравий український символ. Звісно ж, що мова про крашанки. Бо саме вони лежать нагорі у великодньому кошику, коли ми ідемо із ним на освячення до церкви.

У нашій родині крашанки завжди готували у Великодню суботу. Майже незмінно вони були червоного кольору. Це вже згодом, я довідався, що цей колір – теж символ Великодня. Він символізує кров, пролиту Спасителем за людей, а також воскресіння.
Здебільшого фарбують яйця у червону барву. Але бувають вони і жовтого, синього, зеленого і золотистого кольору. Секрет приготування червоної писанки дуже простий. Яйця у цьому випадку готують у відварі цибулиння.
А ось із кори дикої яблуні і з гречаної соломи отримують вже жовту барву. А молоде листя берези чи полину – дає салатовий колір. Шишечки вільхи - брунатний. Ці природні барвники українці використовують упродовж століть.
А тепер про сам рецепт фарбування крашанок.

Отже цибулиння слід залити холодною водою, довести його до кипіння і кип'ятити  30 хвилин. Потім цьому відварові слід дати остигнути і процідити його. У вже холодний відвар, трохи посолений, опускають сирі яйця і варять їх 10-12 хв.
Звичайно, яйця можна варити і у відварі з цибулинням. Але тоді на крашанках залишаться відбитки  цибулиння і вони втратять однорідний колір. А ще яйця перев’язують навхрест. Тоді на шкаралущі залишиться візерунок від нитки.
Якщо ж ви волієте пофарбувати яйця у відварах з листя чи кори інших рослин, тоді готуйте відвар, кидайте у нього трхи солі.. Яйця відварюйте 10-15 хв.
І останнє. Щоб ваші крашанки блищали – натріть їх рослинною олією. Звісно, що робити це слід вже після фарбування. Веселих Вам свят!
В. Т.

Як фарбують крашанки на Великдень Як фарбують крашанки на Великдень Reviewed by Vasyl Markovych on 4/19/2016 11:53:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.