Проект Breakthrough Starshot допоможе досягнути Альфа Центаври

Проект Breakthrough Starshot
Російський бізнесмен Юрій Мільнер і знаменитий британський вчений Стівен Хокінг запускають проект Breakthrough Starshot вартістю 100 млн доларів, мета якого - за 20 років доставити міні-роботів до найближчої зоряної системи Альфа Центавра.
Про це повдомив сайт ВВС.
Крихітні наносупутники повинні будуть розвинути швидкість до 160 млн км / год, щоб досягти Альфи Центавра через 20 років і послати дані на Землю.
Міжзоряні космічні польоти давно вже залишаються мрією багатьох, але технічні проблеми, пов'язані з такою експедицією, надзвичайно складні.
Однак професор Хокінг сказав, що ця мрія може перетворитися на реальність швидше, ніж ми думаємо.
"Якщо ми хочемо вижити як вид, нам необхідно досягти інших зірок", - говорить він.
"За твердженням астрономів, є достатня ймовірність того, що навколо однієї із зірок сузір'я Альфа Центавра обертається планета, схожа на Землю, - зауважує науковець. - Але ми дізнаємося про це більше в наступні два десятиліття за допомогою розташованих на Землі і в космосі телескопів".

"Технологічний прогрес, досягнутий за два останніх десятиліття і в майбутньому, робить це можливим вже для наступного покоління", - вважає Хокінг.
Хокінг сказав, що ця мрія може перетворитися на реальність швидше, ніж ми думаємо.
Хокінг сказав, що ця мрія може перетворитися на реальність швидше, ніж ми думаємо.

Найближча зоряна система знаходиться від нас на відстані в 40 трильйонів кілометрів. При використанні нинішніх технологій політ до неї зайняв би 30 тисяч років.
Але група експертів дійшла висновку, що якщо вкластися в дослідження і розробки в цій області, можна побудувати космічний корабель, здатний подолати цю відстань за 30 років.
Концепція полягає в тому, щоб зменшити розмір космічного корабля приблизно до розміру чіпа, використовуваного в електронних приладах.
Ідея в тому, щоб запустити тисячу таких міні-кораблів на навколоземну орбіту. У кожного з них буде своє власне сонячне вітрило.
Це схоже на вітрильний човен, який штовхає не вітер, а світло. Гігантський лазер з Землі дасть їм потужне прискорення, що допоможе міні-кораблям досягти швидкості в 20% від швидкості світла.

Наноаппарат буде складатися з мініатюрного робота, обладнаного камерами, фотонними двигунами, блоком живлення, приладами зв'язку і навігації, а також світлового вітрила товщиною всього в декілька сотень атомів і масою в кілька грамів.
"Мета ініціативи Breakthrough Starshot - довести, що наноаппарат вагою кілька грамів, приведений в рух світловим променем, здатний розвинути в тисячу разів більшу швидкість і дістатися до системи Альфа Центавра за 20 років", - зазначається у прес-релізі проекту.

Очікується, що етап дослідження і підготовки до місії займе кілька років. До ради директорів проекту, крім Мільнера і Хокінга, увійшов також засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг.
Джерело
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Проект Breakthrough Starshot допоможе досягнути Альфа Центаври Проект Breakthrough Starshot допоможе досягнути Альфа Центаври Reviewed by Vasyl Markovych on 4/13/2016 08:36:00 AM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.