Як додати світла у темній квартирі

Квартира, у вікна якої майже не заглядає сонце
Квартира, у вікна якої майже не заглядає сонце - це справжнє випробування для її мешканців. Перешкодою денному світлу іноді стають засклена лоджія або збудована висотна будівля.

Крім цього, житло з вікнами, що виходять на північ, змушує шукати можливості для "освітлення" внутрішнього простору. Існують різні прийоми, які дозволяють впоратися з цим завданням. Основний їх принцип - максимальне використання білого кольору в інтер'єрі.

Білий колір в інтер'єрі


Засклені лоджії (або балкони) значною мірою розсіюють денне світло. Змінюють ситуацію різними способами. Починають з віконних рам і на лоджії, і в приміщенні. Вони обов'язково повинні бути білого кольору - його коефіцієнт відбиття максимальний.

Додадуть ще трохи світла і глянцеві білі підвіконня на лоджії і з внутрішньої сторони вікна.

"Виворіт" козирка, що звисає над заскленої лоджією, фарбують теж білою фарбою. Підвіконня повністю звільняють від горщиків з кімнатними квітами, статуеток та інших предметів, що перешкоджають проникненню світла.


У похмуру погоду піднімуть настрій включені на лоджії світильники. На вулиці дощ, а в квартирі достатньо світла. Це працює.

Портьєри на вікнах в темній квартирі обов'язково повинні бути світлими. Синій, коричневий, глибокий сірий і бордовий поглинуть 20-30 відсотків світла. Тюль - тільки білий, тонкий, бажано без вишивки і набивного малюнка.

У прилеглому до лоджії приміщенні стане значно світліше після демонтажу віконного блоку. Перш ніж зробити це, утеплюють зовнішню стіну лоджії і обладнають електричні теплі підлоги. Не забудьте отримати дозвіл на таке перепланування.

Об'єднані лоджія і спальня


Якщо лоджії немає, додають світла в приміщення, правильно розгорнувши віконні укоси. Прямого кута щодо стіни недостатньо. У відремонтованому приміщенні не варто нічого переробляти, краще пошукати інші методи. Але якщо буде ремонт, майте на увазі, що так званий кут світанку при обробці укосів повинен бути не менше 10 градусів.

Давно відомий спосіб зробити приміщення світліше - пофарбувати стіни білою фарбою або обклеїти дуже світлими шпалерами. Правда, не всі сприймають таку "стерильну" обробку. Але все ж варто зупинити вибір на самих світлих тонах обраного кольору. Не має значення, "теплий" цей відтінок або "холодний". "Бліді" стіни поглинають мінімум світлового потоку.

Оздоблювальні матеріали з легким перламутровим відливом збільшують коефіцієнт відображення. Якщо прийнято рішення застосувати всі заходи для перетворення похмурого приміщення в світле і повітряне, то доведеться переклеїти шпалери.

Не менш важливий і колір покриття підлоги. Він повинен відповідати тону стінового матеріалу. Лакована поверхня буде відбивати все світле, що знаходиться навколо і наблизить потрібний результат.

Зрозуміло, що стеля повинна бути білою. Глянцевий натяжна стеля підійде для приміщення з висотою стелі більше 270 см, тоді всі відображені предмети інтер'єру не будуть кидатися в очі.

Що ж до меблів, то тут чим більше ніжного, прозорого і полірованого, тим краще. Скляні столи не створюють перешкоду для світла, білі меблі відбивають денне і штучне світло. Але при цьому ажурна металева опора для прозорого журнального столу не зіпсує враження. Так само, як і коване узголів'я ліжка.

Працюють на необхідний результат люстри, торшери, бра, настільні лампи зі світлими або прозорими безбарвними плафонами і ковпаками.

З настанням сутінків освітлювальні прилади, розміщені в найтемніших кутках, підтримають відчуття легкості простору.  Енергозберігаючі лампи не притягують пил, темні плями на стелі не з'являться. Для натяжних стель встановлюють люстри з лампочками, орієнтовані вниз.

Коли ремонт "похмурої" квартири тільки планується, внесіть в список необхідних заходів установку білих міжкімнатних дверей. Деякі з них будуть з прозорими або матовими скляними вставками.

Здається, що в приміщенні стало занадто багато білого? Тоді додайте трохи яскравих кольорів в обробку. До речі, чистий жовтий колір створює сонячну атмосферу в темному приміщенні. Урівноважать надлишки білого невеликі деталі інтер'єру чорного кольору.

Яскраві і контрастні деталі в світлому інтер'єрі


Яскраві картини, диванні подушки, вази, кімнатні рослини "розбавлять" зайве колірне одноманітність. Але тут теж не можна перестаратися, щоб не відійти від головної мети - створити ілюзію "повітряного" приміщення.

Працюють на ідею дзеркальні панно, рамки для фотографій, невеликі дзеркала в золотистому обрамленні. У них відображаються розташовані навпроти деталі інтер'єру білого кольору.


Як додати світла у темній квартирі Як додати світла у темній квартирі Reviewed by Vasyl Markovych on 3/28/2016 01:05:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.