Наша галактика починає вмирати - астрофізики

Галактика може перестати рости навіть тоді, коли у неї залишаються запаси газу
Астрофізики надали  перший доказ того, що наша галактика - Чумацький Шлях - перестала рости і почала свій шлях до грандіозної смерті.

Дослідження вчених опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics, а коротко про нього повідомляє видання New Scientist.

Астрономи зробили висновок, що протягом півтора-двох мільярдів років після того, як приблизно десять мільярдів років тому сформувався товстий диск Галактики, в ній в десятки разів знизилася швидкість зореутворення.

Після цього народження світил відновилося, але тривало значно повільніше і сформувало тонкий диск. До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані каталогу SDSS (Sloan Digital Sky Survey).

Галактика може перестати рости навіть тоді, коли у неї залишаються запаси газу для утворення нових зірок. Причиною згасання активності Чумацького Шляху, на думку астрономів, може бути незвичайна динаміка між тонким і товстим дисками.

«Зіркоутворення зводиться до битви між гравітацією та іншими явищами, наприклад, турбулентністю», — сказала астроном Кетрін Алатало з обсерваторії Карнегі в Пасадені, не бере участі у дослідженні.

Наша галактика починає вмирати - астрофізики Наша галактика починає вмирати - астрофізики Reviewed by Vasyl Markovych on 3/03/2016 02:32:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.