О Хрест Христовий, і сьогодні ми бачимо тебе в невірних слугах - Папа Франциск

Папа Франциск

Роздуми Папи Франциска про хрест (Колізей, Хресна дорога, 25 березня 2016) 

О Хрест Христовий, символ божественної любові і людської несправедливості, ікона найбільшої жертви любові і скрайній егоїзм безглуздя, знаряддя смерті і воскресіння, знак послуху і символ зради, місце переслідування і прапор перемоги.
О Хрест Христовий, і сьогодні  бачимо тебе, що ти піднятий за наших сестер і братів вбитих, спалених живими, вбитих і страчених мечами варварів і мовчанням боягузів.
О Хрест Христовий, і сьогодні  бачимо тебе в обличчях дітей, жінок і осіб знесилених і наляканих, які біжать від військових дій і від насильства, і часто не знаходять нічого окрім смерті і численних Пилатів, які миють руки.
О Хрест Христовий, і сьогодні  бачимо тебе  в лікарях букви, а не духа,  смерті а не життя,  замість того, щоб навчати милосердя, і життя, вони погрожують покаранням і смертю, і засуджують справедливого.

О Хрест Христовий, і сьогодні ми бачимо тебе в невірних слугах, які замість того, щоб залишити власні марні амбіції грабують невинних з власної гідності.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні в закам`янілих серцях тих, хто легко судить інших, серцях, готових засудити,  навіть побиттям камінням,  не помічаючи своїх власних гріхів і недоліків.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні в фундаменталістах і тероризмі послідовників деяких релігій, що зганьбили ім'я Бога і використовують його, щоб виправдати свої неймовірні насильства.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти досі в тих, які хочуть вилучити тебе з громадських місць і видалити з суспільного життя, в ім'я якоїсь світської марноти або навіть в ім'я рівності, про яку ти  сам навчав.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе навіть сьогодні в могутніх і продавцях зброї,  які забезпечують печі війни кров'ю невинних братів.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти ще сьогодні є в зрадниках, які за тридцять срібняків видають на смерть будь-кого.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти ще сьогодні в розбійниках і корумпованих чиновниках, які замість того, щоб захистити загальне благо і етику продаються на мізерному ринку аморальності.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти сьогодні в безрозсудних, які роблять вклади для збереження скарбів, які гинуть, залишаючи Лазаря вмирати від голоду в їхніх дверях.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні в руйнівниках нашого "спільного блага", які через егоїзм гублять майбутнє наступних поколінь.
О Хрест Христовий, бачимо Тебе, що ти ще сьогодні в літніх людях, залишених своїми рідними, у особах з особливими потребами та в дітях, які недоїдають і відкинуті через наше егоїстичне і лицемірне суспільство.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти ще сьогодні в нашому Середземномор'ї і в Егейському морі став ненаситним кладовищем, образом нашої свідомості, нечутливої і знеболеної.
О Хрест Христовий, образ любові до кінця і дорога Воскресіння, бачимо тебе, що ти ще сьогодні  в особах добрих і справедливих, що  чинять добре, без пошуку оплесків і захоплення від інших.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні у слугах, вірних і покірних, які сяють в темряві  нашого життя, як свічки, які згоряють задарма, щоб освітити життя інших.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе ще й сьогодні на обличчях богопосвячених осіб – добрих самаритян - які залишають все, щоб перев'язувати в тиші Євангелія рани  бідності і несправедливості.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, в милосердних, які знаходять в милосерді найбільше вираження справедливості і віри.
О Хрест Христовий, бачимо тебе, що ти досі є в простих особах, які живуть радістю віри в повсякденному житті і дотриманні синівських заповідей.
О Хрест Христовий,  бачимо Тебе, що ти ще сьогодні в тих хто зн,ає як покутувати, з глибини страждань  своїх гріхів, кричати: «Господи, згадай про мене в Твоєму царстві»!
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні в блаженних і святих, які знають як перейти темряву у ніч віри, не втрачаючи віри в себе і не претендуючи зрозуміти Твоє таємниче мовчання.
О Хрест Христовий, бачимо Тебе, що ти досі в родинах, які живуть  вірою і плідністю, їх шлюбним покликанням.
О Хрест христовий, бачимо тебе, що ти ще сьогодні в волонтерах, які щедро допомагають нужденним і постраждалим.
О Хрест Христовий, бачимо тебе, що ти ще сьогодні в переслідуваних за віру, які в стражданнях продовжують давати свідчення істинного Ісуса і Євангелія.
О Хрест Христовий,  бачимо тебе, що ти ще сьогодні в мрійниках, які живуть серцем дитини та працюють кожен день, щоб зробити світ кращим, людянішим і більш справедливим.
В тобі Святий Хрест,  бачимо Бога, Який любить до кінця,  бачимо ненависть, яка командує і засліплює розум і серця тих, хто віддає перевагу темряві в світлі.
О Хрест Христовий, Ноїв Ковчег, який спас людство від потопу гріха, спаси від зла і від лукавого! О Престоле Давида і печать Завіту, божественного, вічного, розбуди від спокус марнославства! О крику любові, викликай в нас бажання Бога, добра і світла.
О Хрест Христовий, навчи нас, що схід сонця сильніший від темряви ночі.
О Хрест Христовий, навчи нас, що удавана перемога зла розсіюється перед порожньою могилою, а навпаки впевненість Воскресіння і любові Бога,  ніщо не може перемогти або приховати, або послабити.
Aмінь!
О Хрест Христовий, і сьогодні ми бачимо тебе в невірних слугах - Папа Франциск О Хрест Христовий, і сьогодні ми бачимо тебе в невірних слугах - Папа Франциск Reviewed by Vasyl Markovych on 3/26/2016 09:44:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.