Убивцю боснійських мусульман засуджено до 40 років тюрми

Радован Караджич
Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич засуджений до 40 років в'язниці за військові злочини і злочини проти людяності, скоєні під час боснійської війни 1992-1995 років. Вирок виніс Міжнародний трибунал по колишній Югославії.

Караджича, зокрема, визнано винним у геноциді в Сребрениці - невеликому боснійському місті, де в липні 1995 року були вбиті від семи до восьми тисяч боснійських мусульман.

За підсумками розгляду суд поклав на Караджича відповідальність за вбивства, захоплення заручників і примусове переселення жителів Боснії і Герцеговини. Зокрема, його визнали винним за епізодом з облогою міста Сараєво, за час якої загинули тисячі людей.

В цілому обвинувальний вирок був винесений за 10 епізодами з 11. Караджича виправдали тільки за звинуваченням у геноциді жителів семи боснійських населених пунктів в 1992 році.


Радован Караджич в 1992-1996 роках займав пост президента Республіки Сербської - державного утворення на території Боснії і Герцеговини. У 1995 році Міжнародний трибунал по колишній Югославії пред'явив йому звинувачення у військових злочинах. Караджич був змушений скласти повноваження, після чого він сховався від слідства.
Заарештувати Караджича вдалося в 2008 році. З'ясувалося, що після відставки він жив у Белграді під іншим ім'ям. Караджича екстрадували до Гааги, де в 2009 році почався судовий процес у його справі.
Убивцю боснійських мусульман засуджено до 40 років тюрми Убивцю боснійських мусульман засуджено до 40 років тюрми Reviewed by Vasyl Markovych on 3/24/2016 05:27:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.