Коли сіють розсаду овочів

Оптимальний вік розсади для висадки на постійне місце - 45-50 днів
Уже в лютому є сенс почати розраховувати оптимальні терміни посіву на розсаду насіння овочів та квітів. Розрахувати терміни посіву насіння овочів на розсаду нескладно.
Для визначення дати посіву насіння необхідно врахувати наступні фактори:
дата передбачуваної висадки розсади на постійне місце (як правило, якщо садити розсаду передбачається в захищений грунт, бажано, щоб вона була готова до 10 - 20 травня, якщо у відкритий - не раніше 10 червня);
середні терміни появи сходів після посіву (у різних культур вони зазвичай складають від 3 до 15 днів);
вік, до якого треба доростити розсаду, перш ніж висаджувати на постійне місце.

Після пікіровки (якщо вона буде потрібно) і будь-який інший пересадки (навіть без пошкодження земляного кома), сіянці знадобиться ще кілька днів на адаптацію і приживання, ці дні теж бажано враховувати при підрахунках.
Наприклад, розсаду селери висаджують у відкритий грунт близько 25 травня.
Від цієї дати треба відкласти назад оптимальний вік розсади, який становить 70-80 днів, додавши до нього дні, які пройдуть від посіву до сходів - до 15 днів, і кілька днів на приживлюваність розсади після пересадки.
Таким чином, щоб розрахувати, коли це можна зробити селера на розсаду, від дати 25 травня треба відняти 90-95 днів. Виходить, що починати посів селери на розсаду можна після 25 лютого.

Якщо хочеться отримати перший урожай до певної дати, треба враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (зазвичай вона вказується на пакетику з насінням).
Наприклад, у ранніх сортів і гібридів томата термін вегетації до перших плодів становить близько 100 днів.
Оптимальний вік розсади для висадки на постійне місце - 45-50 днів. Середній термін від посіву до сходів - 7-8 днів. Оптимальний термін висадки підготовленої розсади в теплицю - близько 1 червня.
Таким чином, щоб отримати перший урожай салатних томатів до 20 липня, сіяти насіння треба починати за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і близько п'яти днів на адаптацію розсади після висадки. Приблизна дата посіву -1-8 квітня.
За таким же алгоритмом розраховуються терміни посіву насіння гарбузових культур - огірків, кабачків, гарбуза, дині, кавуни. Треба пам'ятати, що ці культури більш скоростиглі і гірше переносять пересадку, тому їх вирощують відразу в індивідуальних горщиках (краще торф'яних, щоб не витягувати перед посадкою) і не довше, ніж до появи 3-4 справжнього листка. Ці культури дуже світлолюбні, тому сіяти їх потрібно не раніше, ніж 10 - 20 квітня.
Сіяти томати, перець і баклажани на розсаду в лютому-березні має сенс при наявності теплиць з обгрівом і можливість висадити розсаду на постійне місце в кінці квітня - початку травня.
І треба пам'ятати, що занадто нетерплячі садівники ризикують отримати перерослу розсаду.
Орієнтовні дати посіву розсади основних овочевих культур:
Селера. Посадка - 25 травня. Вік розсади - 70-80 днів, від посіву до сходів - до 15 днів. Посів - після 25 лютого.
Солодкий перець. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 70 днів, від посіву до сходів - 12-14 днів. Посів - після 10 березня.
Капуста білокачанна рання. Посадка - після 20 травня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 5 днів. Посів - 15 березня.
Капусту кольорову і брокколі сіють разом з ранньою білокачанною.
Цибуля-чорнушка і порей. Посадка - в середині травня. Вік розсади - до 50 днів. Посів - після 15 березня.
Баклажан. Посадка в теплицю - 5 червня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 12 днів. Посів - 1 квітня.
Томат. Вік розсади - 45-50 днів, від посіву до сходів - 7-8 днів. Посів - 1 8 квітня.
Огірок. Посадка в теплицю без технічного обігріву - після 25 травня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 3 дні. Посів - не раніше 25 квітня.
Салат качанний. Посадка - 10 червня. Вік розсади - до 40 днів, від посіву до сходів - 4 дня. Посів - після 25 квітня.
Капуста білокачанна середньостигла. Посадка - після ранньої білокачанної капусти. Вік розсади - до 40 днів. Посів - в кінці квітня.
Гарбуз, кабачок, патисон. Посадка - 10 червня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 4 дня. Посів - після 10 травня.
Коли сіють розсаду овочів Коли сіють розсаду овочів Reviewed by Vasyl Markovych on 2/20/2016 08:18:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.