Помер автор роману "Ім'я троянди"

Умберто Еко, найбільш відомий своїм романом "Ім'я троянди", помер у віці 84 років.
Італійський історик, медієвіст, філософ і письменник Умберто Еко, найбільш відомий своїм романом "Ім'я троянди", помер у віці 84 років.

За словами представників його родини, письменник помер у п'ятницю ввечері у себе вдома. Інші подробиці не повідомляються, передає Російська служба Бі-Бі-Сі.

Умберто Еко народився в невеликому місті недалеко від Туріну в 1932 році.

1954 року він закінчив Туринський університет, де вивчав середньовічну філософію та літературу.

Свій перший роман - "Ім'я троянди" - Еко опублікував у 1980 році. Ця книга згодом стала найвідомішою його літературною працею і була екранізована в 1986 році. Головну роль у фільмі зіграв Шон Коннері.

Сьомий та останній роман Умберто Еко - "Нульовий номер" - був опублікований в січні 2015 року.

Сам Еко вважав письменницьку діяльність не найважливішою частиною свого життя. "Я філософ. Я пишу романи тільки по вихідних", – говорив він.

Еко у 1988 році заснував департамент комунікацій в Університеті Сан-Марино. Він викладав теорію культури і естетику в університетах Мілану, Туріна та Флоренції.

Умберто Еко був почесним доктором багатьох університетів. Він написав велику кількість есе з філософії, мовознавства, семіотики, середньовічної естетики.
Цитати письменника:
1. Що таке любов? На цілому світі ні людина, ні диявол, ні якась інша річ не вселяє мені стільки підозр, скільки любов, бо вона проникає в душу глибше, ніж інші почуття. Ніщо на світі так не займає, так не сковує серце, як любов. Тому, якщо не мати в душі зброї, яка приборкує любов, - ця душа беззахисна і немає їй ніякого порятунку.

2. Сміх свідчить про дурість. Сміюся і не шаную те, над чим сміється, і не ненавиджу його. Таким чином, сміятися над злом означає бути не готовим до боротьби з оним, а сміятися над добром означає не відчути ту силу, якою добро саме поширюється.

3. Душа спокійна, тільки коли споглядає істину і насолоджується створеним добром; а над добром і над правдою не сміються.

4. Ніщо так не підбадьорює боягуза, як боягузтво іншої людини.

5. Ми були тими, що програли. Ви прийшли з ентузіазмом, хоробрістю, самокритикою. Тоді ми, тридцятип"яти-сорокарічні, побачили надію, принизливу, але надію. Вчитися у вас, почати з нуля. Ми перестали носити краватки, викинули пристойні плащі і купили куртки на барахолці, і дехто з нас звільнився з роботи, щоб не прислужувати класу господарів ..

6. Маятник Фуко нерухомий, земля обертається навколо маятника - в якій би точці він не був встановлений. Кожна точка світу стає точкою відліку, варто тільки повісити на неї маятник Фуко.

7. Я зрозумів це сьогодні ввечері: необхідно, щоб автор помер, для того, щоб читач відкрив для себе істину.

8. Все, що завгодно, стає значущим, якщо розбирати в зв'язку з іншим феноменом. Зв'язок змінює перспективу. Змушує думати, що будь-який факт у цьому світі, будь-яке ім'я, будь-яке сказане або написане слово мають інший сенс, який видно, а той, який пов'язаний з Таїною. Девіз тут простий: підозрювати завжди, підозрювати всюди. Можна читати між рядків навіть напис в метро» не притулятися".

9. По-моєму, найбільше виховне значення для дитини має те, що вона чує від батьків, коли вони його не виховують; роль другорядного величезна.

10. Чим хороші великі міста, так це тим, що варто відійти на кілька метрів, і ти вже на самоті.

11. Майже за все є можливість розплатитися словами.

12. Любов вихолюється в очікуванні. Очікування простує просторами Часу у напрямку до Випадку.

13. Я закликаю не готуватися до іншого життя, а краще використовувати те єдине, що вам дана, щоб пристойно зустріти, коли вона прийде, ту єдину смерть, яку судилося вам випробувати. Потрібно вивчати мистецтво вмирання, і тоді ми задовільно виконаємо вправу в наш єдиний раз.

14. Нестерпним було страждання від того, що він більше не страждає.

15. Бути освіченим ще не означає бути розумним. Ні. Але сьогодні всі хочуть бути почутими і в деяких випадках неминуче виставляють свою дурість на показ. Так що можна сказати, раніше дурість не афішувала себе, а в наш час вона бунтує.

Помер автор роману "Ім'я троянди" Помер автор роману "Ім'я троянди" Reviewed by Vasyl Markovych on 2/20/2016 10:31:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.