Деякі люди приречені на ранню старість

Щоб розрахувати біологічний, а не паспортний вік, вчені використовували 18 фізіологічних маркерів.
Вчені з Університету Дьюка знайшли 100 добровольців, які народилися в одному місті в один і той же рік. І зробили їх фотографії в віці 26, 32 і, нарешті, 38 років. І всі пройшли медобстеження.

Щоб розрахувати біологічний, а не паспортний вік, вчені використовували 18 фізіологічних маркерів. Респонденти пройшли медичне обстеження, яке включало оцінку функцій нирок, печінки, легенів, імунної системи, обміну речовин, аналіз рівня холестерину (ліпопротеїнів високої щільності), кардиореспираторной витривалості, довжину теломер (ділянки хромосом, які з віком коротшають). А потім дані зіставляли з фактичним віком випробуваних.

Через 12 років дослідники склали всі змінні, щоб вийшла цілісна картина, що відповідає на питання: чому одні люди старіють швидше, а інші - повільніше?Для початку: виявилося, що це так. Серед 38-річних респондентів дані по їх біологічному віку дуже сильно різнилися: від 28 років до 61 року.

І головний висновок: те, як швидко ви старієте, тільки на 20% залежить від вашого способу життя і навколишнього середовища, і на 80% - від генетики. У кожного з нас є свій ген старіння, і у одних людей він дуже активний, а у інших - не дуже.

У 7% населення є гени, успадковані від обох батьків, які змушують нас виглядати на 8-10 років старшими за свій вік. Решта «добирається» руйнівним способом життя - як у тих хлопців, що в 38 виглядали на 60.

Ще 38% людей через гени в середньому «старіші» своїх однолітків на 4 роки. У 55% населення цей генетичний матеріал взагалі не зустрічається.

Таким чином, вченим вдалося показати, що старіння і зношування організму пов'язані не тільки з ходом часу, впливом навколишнього середовища і шкідливими звичками, а й зі спадковістю - деякі люди з народження приречені на ранню старість.
Деякі люди приречені на ранню старість Деякі люди приречені на ранню старість Reviewed by Vasyl Markovych on 2/10/2016 02:30:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.