Керівники польських телеканалів подали у відставку

Керівники каналів, що входять до польського державного медіа-холдингу TVP подали у відставку на знак протесту проти ухваленого парламентом закону щодо посилення контролю над державними медіа, повідомляє «Gazeta Wyborcza».

Заяву про відставку в останній 2015 року подали редактор TVP 1 Петро Радзвієвський (Piotr Radziszewski), TVP2 – Єжи Капущинський (Jerzy Kapuściński), керівник TVP Kultura Катерина Яновська (Katarzyna Janowska) та  директор Телевізійного Інформаційного Агентства Томаш Зигут (Tomasz Sygut).

Вже відомо, що президент медіа-холдингу TVP  Януш Дащинський (Janusz Daszczyński) прийняв відставку.Протест польських журналістів пов'язаний з прийняттям парламентом поправки до «Закону про ЗМІ», яку запропонувала партія PiS, відома своєю консервативною  політикою. Згідно з поправкою, уряд буде повністю контролювати державні ЗМІ, а керівників TVP і Польського радіо буде призначати міністр фінансів без конкурсу і без визначеного терміну перебування на посаді. Щобільш, міністр отримує право звільняти керівників медіа без пояснення причин.

Протест телевізійників підтримали також журналісти Польського радіо. Від вчора щогодини в ефірі грає почергово гімн Польщі та «Ода радості» - гімн об’єднаної Європи. На думку журналістів це має привернути увагу громадськості до катастрофічної ситуації в польських медіа, яка буде після набуття чинності поправки від PiS.
Керівники польських телеканалів подали у відставку Керівники польських телеканалів подали  у відставку Reviewed by Vasyl Markovych on 1/02/2016 04:17:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.