Як зберегти зір, працюючи за комп'ютером

Американські вчені із Техасу запропонували формулу здоров'я зору людей, які довго працюють за комп'ютером. Формула називається «20-20-20-20».
Так, фахівці рекомендують кожні 20 хвилин необхідно відривати погляд від екрану комп'ютера і впродовж 20 секунд дивитися на предмети, розташовані на відстані 20 футів (приблизно 6 метрів) від нього. При цьому потрібно поморгати не менше 20 разів.
Офтальмологи вважають, що ці прості вправи допоможуть уникнути сухості очей і врятують їх від втоми, а також головного болю і болю в шиї. Особливо ці рекомендації варто дотримуватися в приміщеннях з працюючими кондиціонерами, які пересушують повітря, що підсилює неприємні відчуття в очах.

Можна також застосувати ще кілька корисних вправ, які допомагають побороти стомлюваність очей:
- Не повертаючи голови, поводите очима вправо-вліво, вгору-вниз.
- Повертайте очима по колу спочатку в одну, потім в інший бік. Кожне Вправи потрібно робити по 5 разів.
- Дивіться обома очима на кінчик носа до легкого напруження.
- Дивіться обома очима на перенісся, поки очі злегка не втомляться.
- Виберіть за вікном якийсь предмет, поставте на відстані 15-20 сантиметром перед очима вказівний палець в одну лінії з обраним предметом, і переводьте погляд з пальця на дальній об'єкт і назад.
Після кожної вправи потрібно дати очам відпочити, прикривши їх долонями.
Дуже важливо не забувати перед виконанням цих вправ знімати окуляри і лінзи.
Відзначимо, для здоров'я зору важливі продукти, багаті вітамінами А і С. Так, наприклад, потрібно обов'язково вживати в їжу морква, чорницю, шпинат, яйця і апельсини.
Як зберегти зір, працюючи за комп'ютером Як зберегти зір, працюючи за комп'ютером Reviewed by Vasyl Markovych on 1/12/2016 11:24:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.