Сонячна система - аномалія на тлі решти Галактики

Сонячна система
Факт аномальності Сонячної системи чудово видно на прикладі анімації «Планетарій Кеплера IV», створеної аспірантом кафедри астрономії з університету Вашингтона Ітаном Крузе.
У ній Крузе порівнює орбіти сотень екзопланет з бази даних Кеплера з нашою власною Сонячною системою, яка на анімації представлена ​​праворуч, і відразу впадає в очі. Анімація показує відносний розмір кеплерівських планет (хоча, зрозуміло, не в масштабі порівнянному з їх зірками), а також температуру поверхні.

На анімації дуже легко помітити, наскільки дивною видається Сонячна система на тлі інших зоряних систем. До початку місії «Кеплера» у 2009 році астрономи предпологали, що більшість екзопланетних систем будуть влаштовані за типом нашої: маленькі кам'яні планети ближче до центру, величезні газові гіганти в середині, і крижані шматки каменю на периферії. Але виявилося, що все влаштовано набагато химерніше.


«Кеплер» знайшов «гарячі Юпітери», величезні газові гіганти. Як пояснює сам Крузе, «пристрій" Кеплера "диктує те, що він набагато краще засікає планети з більш компактними орбітами. У менших системах планети швидше кружляють по орбітах, тому телескопу набагато легше їх засікти».

Звичайно, аномальність Сонячної системи на загальному тлі може бути через те, що наші знання про решту систем ще недостатні, або ж тому, що, як пояснювалося вище, ми в основному помічаємо більш дрібні системи з швидкою періодичністю руху. Тим не менш, «Кеплер» вже знайшов 685 зоряних систем, і жодна з них не схожа на нашу.
А це навіює невеселі думки про самотність людства у Всесвіті.
Сонячна система - аномалія на тлі решти Галактики Сонячна система - аномалія на тлі решти Галактики Reviewed by Vasyl Markovych on 12/09/2015 07:18:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.