Зберігання капусти на зиму

За правильних умов зберігання, капуста може залишатися круглий рік свіжою, аж до нового врожаю.
Якщо ви хочете зберегти на зиму свіжу білокачанну капусту, її потрібно, якомога пізніше прибрати з грядок, але до того, як настануть сильні заморозки.

Для цього потрібно відібрати самі пружні і щільні качани, у яких немає зовнішніх пошкоджень. Легкі качани, у яких листя розташоване не близько одне до одного, швидко зіпсуються і тому не придатні для тривалого зберігання. Якщо листя нещільно прилягає до поверхні качана, їх потрібно зняти. По можливості на качані залишити кілька зелених листків. Основною функцією цього листя буде захист цінних білих листків від негативного впливу середовища сховища.

Качан зрізати під підставу качана, вона не повинна виступати більше ніж на один сантиметр. Підготувати качани і щільно укласти капусту в 3 шари, загорнути в пакувальну побутову плівку для продуктів. Зручна плівка шириною 30 або 40 см. Перед закладанням овочів на зберігання, їх потрібно протягом декількох годин підсушити. Потім капусту опустити в льох. Немає якихось особливих вимог щодо розміщення в погребі качанів. Їх можна розкласти на поличках або підвісити в сітках.Оптимальною температурою для зберігання капусти, вважається температура, від плюс 1 градус до плюс 5 градусів, так вона найменше піддасться гниттю, і не втратить свої корисні властивості. 

Один раз на місяць капусту слід оглядати, і видаляти верхні загниваючі листки, чим не допускати, щоб вогнище ураження поширилося на весь качан. Після того, як видалені зіпсовані листки, капусту обгонути плівкою і знову покласти на зберігання.

За правильних умов зберігання, капуста може залишатися круглий рік свіжою, аж до нового врожаю. Для тривалого зберігання придатні сорти пізньостиглої капусти.
Зберігання капусти на зиму Зберігання капусти на зиму Reviewed by Vasyl Markovych on 11/30/2015 12:21:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.