Секрети вирощування полуниці

При належному догляді з одного гектара власник плантації може збирати 20 - 30 т ягід полуниці за один сезон.
Полуницю люблять всі, ця ароматна ягода не залишає байдужими ні споживачів, ні виробників. При належному догляді з одного гектара власник плантації може збирати 20 - 30 т ягід полуниці за один сезон.

Щоб врожай не розчарував сільгоспвиробника, перш за все, йому необхідно подбати про грамотну підготовку грунту до висадки розсади. Крім того, дуже важливо правильно розмістити на ділянці саджанці полуниці - вони не повинні заважати один одному. Запорукою високого врожаю також є використання елітної розсади. Не менш значимо регулярне застосування коштів від шкідливих комах, вірусів і хвороб, своєчасна прополка бур'янів.


Вибір місця, придатного для вирощування полуниці, може визначити кількість отриманого врожаю. Найкращим рішенням буде облаштування плантації на грунтах, легких за своїм механічним складом. Якщо в грунті є високий вміст карбонатів, більшість сортів суниці буде плодоносити погано.
Дуже важливо, щоб грунт був досить зволоженим. Недостача (як і надлишок) вологи в рівній мірі негативно позначиться на рослинах.

Також не підходять ділянки, що мають круті схили, затоплювані талою водою навесні, пересихають влітку. Суниця потребує дозованої кількості вологи, і метод крапельного мікрозрошення є для неї оптимальним.>

Для захисту від бур'янів грядки потрібно покрити чорною плівкою, це дозволяє власнику плантації рідше виходити на прополку. Якщо ж період збирання ягід припадає на сиру погоду, плівка захистить полуницю від бруду.

Також потрібно не допускати того, щоб ділянка обдувалася сильними вітрами. Захист від вітру дозволить не втрачати вологу з грунту в літній період, а взимку ділянка буде покривати рівномірний сніговий покрив. При тихій погоді ділянка буде запилюватися бджолами, коли ж над плантацією проносяться сильні пориви вітру, про нормальний запиленні суниці не може бути й мови.
Звичайно, далеко не завжди є природний захист від вітру. При її відсутності через кожні 20 м на плантації слід висадити по два ряди соняшнику, кукурудзи, топінамбура, а по периметру ділянки посадити кущі золотистої смородини, саджанці липи та берези.

Суниця чудово почуває себе практично на будь-якому грунті. На відміну від багатьох інших культур, погано розвиваються на суглинку або на піщаному грунті. А ось на кислих, вапнякових, заболочених, глинистих грунтах полуниці дуже некомфортно.
Застосовуючи спеціальну сівозміну при вирощуванні полуниці, можна позбутися від необхідності частої прополки бур'янів і безлічі шкідників. Як це виглядає на практиці?

Наприклад, плантацію можна поділити на п'ять частин: 1-а - пар, 2-а - молода полуниця, 3 і 4-ая - плодоносна полуниця, 5-а - зернові. Такий розподіл дозволяє знищити багато видів бур'янів.  А внесення 2,4-д аминної солі, розведеної в пропорції 68,5% у розрахунку 1,2 л / га, також дуже сприяє підвищенню кількості вирощуваного урожаю.
Перш ніж посадити полуницю на новій ділянці, його слід досліджувати на предмет зараженості грунтовими шкідниками. При виявленні їх необхідно знищити, і лише після цього приступати до висадки рослин. Якщо було виявлено безліч личинок хруща (1 личинка на 2 кв.м) або дротяників, грунт слід обробити аміачною водою з розрахунку 2 000 л / га.

При цьому недостатньо провести поверхневу обробку, аміачна вода повинна проникнути в грунт на глибину 20 см. Для цього буде потрібно вдатися до допомоги плуга або культиватора. Таким чином можна гарантувати загибель близько 90% личинок цих шкідників. Обробка повинна проводитися в травні, адже надалі комахи перемістяться на велику глибину, і дістатися до них буде вкрай проблематично. Якщо немає можливості використовувати аміачну воду, її можна замінити такими інсектицидами, як «Базудін», «Конфідор», «Маршал». Найкраще їх використовувати в період, коли комахи вибираються наверх після зимівлі в грунті - таким чином власники плантації нададуть їм гідний прийом.
Не слід забувати і про своєчасне збагаченні грунту. Під час оранки необхідно витратити 80-100 т гною на один гектар. При необхідності його можуть замінити фосфор і калій - 90-120 кг на один гектар. Привести більш точні цифри неможливо, оскільки грунт кожної плантації характеризується своїми особливостями. Можна лише вказати приблизні межі - не варто вносити більше 300 кг добрив на один гектар.

Вирощуючи полуницю, найрозумніше використовувати органічні добрива під попередник. Якщо в грунті виявилося недостатньо будь-яких елементів, найкраще вносити їх під час поливу рослин.

Коли і як садити полуницю

Садити полуницю можна в теплу пору року, проте найкращий термін її посадки - 15 липня - 1 серпня. Розсада в цей період відмінно приймається і розвивається, до замерзання грунту у рослин встигає сформуватися багато квіткових бруньок. Посадка суниці в осінній період зменшує врожай на 30% в порівнянні з літнім. Якщо ж планується висадка полуниці ранньою весною, варто подбати про придбання якісної розсади холодного зберігання, тільки вона дозволить отримати високий урожай, здатний компенсувати витрати по закладці плантації.<br
Посадка в літній період може бути благополучно здійснена тільки при наявності розсади з холодильника. Як варіант, можна використовувати розсаду, вирощувану в касетах. Використання рослин із закритою кореневою системою дозволить виростити сильні і здорові кущі суниць, які дадуть багато квіткових бруньок. Це дозволить отримати прекрасний урожай добірних ягід наступної весни.

При транспортуванні розсаду потрібно захистити від перегріву і підсушування. При цьому слід пам'ятати: кімнатна температура може виявитися для неї занадто високою - адже рослини довгий час зберігалося при мінусовій температурі. Використовувати для створення плантації рослини, заражені будь хворобою, шкідниками можна. Також слід переконатися перед покупкою розсади, що вона є чистосортною, у неї нормально розвинена коренева система (її довжина повинна складати 6-8 см). Крім того, слід зазначити, в якому стані у рослини верхівкова нирка, є в наявності чи на черешку хоча б кілька зелених листочків.

При облаштуванні грядок слід звернути увагу на те, щоб між ними була відстань близько 80-90 см, самі рослини не повинні висаджуватися на відстань, меншу, ніж на 15-20 см. Також слід подбати про організацію системи крапельного зрошення та придбання мульчуючій плівки. В цьому випадку оптимальним варіантом буде висадка міжрядь на відстані в 140 см, що дозволяє використовувати техніку при догляді за рослинами. При цьому ширина пасма виявляється 50 см (з урахуванням поливної трубки), а висота - 15-20 см. Висадку рослин потрібно проводити в шаховому порядку.

Те, наскільки правильно була проведена висадка рослин, відіб'ється на їх приживлюваності. Неприпустимо саджати рослина, у якої загнувся корінь, всі кореневі відростки потрібно ретельно розправити і притиснути до землі.

Коли пройде 10-12 діб, стане очевидним, наскільки добре прижилася розсада, можливо, власнику доведеться підсадити кілька кущиків. Протягом всього періоду зростання полуниці необхідно стежити за своєчасним зрошенням і рихлістю грунту, виполювати бур'яни, використовувати препарати, що знищують шкідників і запобігають захворювання рослин. Підгодівля найбільш важлива незадовго до цвітіння суниці, в період дозрівання ягід і після закінчення збору врожаю.

Перешкодити отримати хороший урожай ягід можуть шкідники і захворювання. Суничний кліщ - це справжній бич садівників, не менш небезпечні такі комахи, як малинно-суничний довгоносик і суничний пильщик. Для того, щоб знищити їх, слід використовувати обприскування еупареном в період цвітіння суниці. Що стосується хвороб, то найчастіше низький урожай може бути викликаний такими захворюваннями, як біла і бура плямистість листя, сіра гниль, борошниста роса. Фунгіцид «Топаз» допоможе від сірої гнилі та плямистостей листя в пропорції 1,2 кг на один гектар. «Байлетон» хороший від борошнистої роси (0,5 л / га), а «Актелік» - від шкідників (0,6 л / га). Не так давно став використовуватися ще один препарат біологічного походження, що називається «Актофіт». Він ефективний проти всіх шкідників, особливістю його застосування є те, що температура повітря під час обробки повинна бути не нижче (а краще вище) +18-20 ° С.

Під час збору врожаю обприскування також слід провести. Це допоможе уникнути багатьох проблем. Наприклад, таке грибкове захворювання, як сіра гниль, здатне знищити більше 30% врожаю. Найбільш активно воно розвивається в умовах підвищеної вологості при невисокій температурі повітря. Уникнути цих неприємностей дозволить лише цілий комплекс агротехнічних заходів, що включає в себе видалення залишків рослин у весняний період, прополка, висадка рослин на оптимальній відстані, збір підгнилих ягід, грамотне використання добрив.

Останній пункт напевно потребує пояснень. Якщо власник плантації буде використовувати лише азотні добрива, він спровокує спалах захворювань рослин. Тому необхідно з'ясувати, які особливості грунту характерні для даної ділянки, і лише потім підбирати підходящі добрива.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Секрети вирощування полуниці Секрети вирощування полуниці Reviewed by Vasyl Markovych on 4/23/2015 11:10:00 AM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.