Як омолодити малинник. Поради садовода

Якщо ви дуже хочете омолодити кущі малини у своєму саду, тоді вам не обійтися без порад досвідченого садівника.
Якщо ви дуже хочете омолодити кущі малини у своєму саду, тоді вам не обійтися без порад досвідченого садівника. Поради дуже цінні! Не будете знати - куди подіти малину!

• Зазвичай садівники вирощують малину на одному місці не більше 10 років. Термін в 15 - 18 років можна вважати граничним, особливо якщо не надавати належної уваги підтримці родючості грунту.

• До цього часу продуктивність плантації різко знижується через втому ґрунту і старіння кореневища. Рослини сильно уражаються хворобами і шкідниками, починають страждати взимку від низьких температур. В результаті на коренні і кореневищі порушується процес закладки бруньок, з яких розвиваються нащадки і пагони заміщення.


• Але в аматорських садах, особливо у старих садівників, досить часто виникає ситуація, коли господар ділянки хотів би омолодити малинник, але він хоче зберегти тільки той сорт, який вирощував 15 - 20 років. Чи можна знайти вихід з цієї ситуації, не знищуючи існуючий старий малинник?

• Так, застосовуючи певні прийоми, можна при необхідності значно продовжити термін експлуатації малинників. Найлегше це зробити, проводячи в середині вересня або навесні часткове омолоджування малинників, вибірково видаляючи найслабші кущі разом з кореневищем.

• Для цього поряд з найгіршими кущами з усіх боків заглибити лопату на повну глибину під невеликим кутом до куща. Коли основні корені будуть перерізані, старий кущ разом з кореневищем треба вийняти з грунту. Більш хороші кущі тимчасово треба зберегти, щоб наступного року не залишитися без ягід. Всю цю роботу треба проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневі залишки, так як в цьому весь сенс цієї роботи.

• Утворену ямку слід засипати перепрілим компостом або перегноєм і полити.А навесні на всю площу малинників треба внести мінеральне добриво і акуратно закрити його в грунт легкими грабельками. На наступний рік плодоношення відбуватиметься на торішніх кореневих нащадках, а трохи осторонь на обробленому грунті виростуть нові пагони з молодими кореневищами і власним корінням. А на наступний рік на молодих кореневищах відростуть вже повноцінні пагони заміщення.

• Наступної осені знову вибирають і видаляють частину старих кущів з кореневищ. При цьому за 3-4 роки ряд переміщається від початкового місця посадки рослин в сторону на 40-50 см. А якщо є необхідність повернути його на старе місце, то потім малину починають зміщувати в зворотному напрямку. Так протягом декількох років можна повністю омолодити і оздоровити вашу плантацію малини, майже не припиняючи збору ягід.

• А якщо ви такий 4-річний цикл омолодження плантації малини будете проводити регулярно, то ваш малинник буде постійно «кочувати» і балувати вас багатим урожаєм багато-багато років.
Валерий Шафранский
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Як омолодити малинник. Поради садовода Як омолодити малинник. Поради садовода Reviewed by Vasyl Markovych on 4/21/2015 03:54:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.