Скільки років живуть домашні тварини

Скільки років живуть домашні тварини
Вік домашніх тварин недовговічний. Рано чи пізно нам доводиться з ними розлучатися.
«Тваринний вік» багато в чому залежить від умов утримання і годівлі вихованця. Кішки і собаки, за якими грамотно доглядають, правильно годують, оберігають від хвороб (проводять профілактичну вакцинацію і дегельмінтизацію) живуть набагато довше, ніж бездомні тварини того ж виду.
Однак не всі тварини в будинку живуть довше їх родичів на волі. Протилежна тенденція спостерігається у власників екзотичних тварин. Багато заводять тварин, не знаючи толком як правильно за ними доглядати, і це значно скорочує їхнє життя вдома.
Коти
Ці пухнасті красені з м'якими лапками можуть прожити поруч з нами в середньому 10-15 років. Але цифра ця дуже приблизна. На практиці зустрічалися коти, що відзначили свій 25-річний ювілей. Хоча і 25 років - не межа для кішки. У книзі рекордів Гіннеса є запис про кішку-довгожительцю з Великобританії, котра прожила 34 роки.

А кіт Ніженка з Остіна посмертно отримав статус найстарішого кота. Він народився в серпні 1967 року і помер у день свого 38-річчя.
Собаки
Залежить не тільки від догляду, а й від породи. Тут можна виявити закономірність: чим більший розмір собаки - тим менша тривалість життя.
Припустимо, собаки породи чихуахуа будуть поруч зі своїми господарями 15-17 років, а ось найбільші собаки породи німецький дог всього сім-дев'ять років. Однак ці цифри також відносні, і рекорди довголіття зафіксовані і у собак. Майже 30 років (29 років і 5 місяців) прожила австралійська собака по кличці Блюі. Практично все своє життя вона допомагала своєму господареві Лісі Холлі пасти корів та овець.
Є довгожителі і в Росії. У Нижньогородській області, в місті Вачі, живе лайка, вік якої 21 рік.
Папуги
У порівнянні з котами і собаками, папуги здатні прожити поруч з людиною значно довше. Як і у собак, тривалість життя папуги залежить від розміру. Чим більша папуга, тим більше йому відміряно на життєвому шляху. Середня тривалість життя великих папуг становить близько 50-60 років. Середні папуги рідко доживають до 45 років, а маленькі - 10-15 років.
Найстарішим папугою в світі вважається папуга Чарлі, що належав Вїнстону Черчиллю і проживає в одній з британських оранжерей. Вік його становить 104 роки.
Гризуни
Життя гризунів коротке і швидкоплинне. Миші живуть один-два роки. Щурі також недовговічні, і зазвичай живуть два-три роки. Хом'ячки живуть не більше трьох років. Тривалість життя морських свинок дещо більша, ніж у інших дрібних гризунів - шість-вісім років. Звичайно, зустрічаються тварини, які радують своїх господарів більшу кількість часу. На поточний момент історії відома морська свинка, яка прожила 15 років.
Шиншили живуть в середньому 12-15 років. Але бувають випадки, коли деякі особини доживають і до 20 років.
Рекордсмени в дикій природі
Китові акули, які вважаються найбільшими рибами в світі, можуть прожити до 100 років. Цей рекорд б'ють червоні морські їжаки. Термін їх життя може сягати 200 років.
Відомі випадки, коли в океанаріумі морські їжаки живуть більше 50 років.
Але всім цим рекордсменам навіть і не снилися можливості медузи Turritopsis Nutricula.
Вона вважається єдиною безсмертною істотою на Землі. У середині 1990-х років учені виявили, що ці крихітні медузи, коли їхнє життя наближається до кінця, згортаються в «м'ячик». Після цього вони не вмирають, а повертаються до «дитячої» стадії поліпа і заново починають дорослішати.
ПЛЮС К ТЕМЕ:

Скільки років живуть домашні тварини Скільки років живуть домашні тварини Reviewed by Vasyl Markovych on 1/06/2015 01:06:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Коментувати

Технологии Blogger.