Сонячна енергія - дорога і затратна для людини

Незважаючи на те, що багато хто розглядає сонячну енергію в якості дійсно перспективного джерела поновлюваного ресурсу, останній доповідь, опубліковану Європейським союзом, говорить про те, що використання сонячної енергії насправді обходиться дорожче, ніж використання вітрової енергії і навіть енергії, що виробляється гідроелектростанціями.


Опублікована доповідь розглядає не тільки капітальні та експлуатаційні витрати сонячних електростанцій, а й розповідає про економічні наслідки з точки зору зміни кліматичних умов, рівня забруднень і загального виснаження природних ресурсів при використанні подібних станцій.

У звіті постаралися описати співвідношення показника повної приведеної вартості електроенергії та економічних витрат виробництва одного магаватт-години електрики при використанні різних технологій енерговиробництва. Виявилося, що цифри для технології виробництва енергії на базі сонячних електростанцій виглядають на насправді зовсім не райдужно на тлі інших способів. Згідно аналітикам, виробництво одного мегават-години енергії на станціях, що працюють на вугіллі або натуральному газі, обходиться трохи більше 64 доларів, вартість виробництва мегават-години вітряними електростанціями коштує близько 102 доларів, атомними електростанціями - 115 доларів, а сонячними електростанціями аналогічного масштабу - 127 доларів.

На думку журналістів сайту Technology Review, така різниця обумовлюється вартістю виробництва сонячних елементів. Більшість з них, як правило, проводиться на території Китаю, в країні, де виробництво електрики супроводжується величезними викидами вуглецю в атмосферу. А якщо врахувати ще й те, що при виробництві сонячних осередків використовуються важливі металеві ресурси, то в загальному і цілому таке виробництво має вельми відчутні економічні наслідки.

Тут же, правда, слід відзначити, що доповідь складено на базі аналітичної інформації 2012 року, тому за два роки деякі показники в цифрах могли змінитися. Хоча навряд чи істотно.
Сонячна енергія - дорога і затратна для людини Сонячна енергія - дорога і затратна для людини Reviewed by Vasyl Markovych on 10/24/2014 04:01:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.