Людство можуть врятувати лише освічені жінки - вчений

Богуслав Павловський
Богуслав Павловський
На Землі гряде чергове велике вимирання, причиною якого стане не метеорит або вулкан, а людина. Антрополог Вроцлавського університету Богуслав Павловський вважає, що населення планети зростає з неймовірною швидкістю і це може призвести до катастрофи, повідомив польський культурно-діловий центр з посиланням на видання Gazeta Wyborcza.

-Або ми сповільнимося, або нас чекає катастрофа, - заявив польський вчений. - Мислення в стилі «ми були, є і будемо» або «людина-господар світу» приведе нас до винищення.


Професор Павловський, який керує кафедрою біології людини, вважає, що вже зараз кожен рік ми проїдаємо наполовину більше ресурсів, ніж Земля в змозі заповнити.

- Тобто ми живемо в кредит. Це безпрецедентна ситуація, щоб якийсь організм, який є найвищою ланкою харчового ланцюга, отримав таку перевагу. Цей швидкий поїзд повинен зійти з рейок, - пояснив він.

На доказ своєї теорії учений наводить статистику.

- На Землі проживає зараз близько 7 млрд. 200 млн. людей. З 60-х років минулого століття в середньому кожні 12-14 років населення збільшується на черговий мільярд! Зараз темп трохи ослаб, але ми абсолютно не знаємо, що буде далі. Різні дослідження, в тому числі ВООЗ і ООН, вказують, що в середині століття населення може налічувати від 3 до 25 млрд., - додав Павловський.

На його думку, найважливішим фактором, який може уповільнити розвиток нашого виду і запобігти катастрофі, стане освченість жінок, бо саме вони контролюють народжуваність.

- Там, де жінки освічені і активні професійно, природний приріст зменшується, - підкреслив антрополог.

Вчений упевнений, що людство чекає похмуре майбутнє. Пандемія і брак води можуть призвести до гігантських проблем. За його словами, у нас залишилося не так багато часу, щоб втрутитися в апокаліптичний сценарій.

- Динозаври панували на Землі протягом 170 млн. років. Homo sapiens - всього 200 тисяч років, і їх самовпевненість може призвести до того, що вони більше не будуть «правити бал», - підсумував професор.
Людство можуть врятувати лише освічені жінки - вчений Людство можуть врятувати лише освічені жінки - вчений Reviewed by Vasyl Markovych on 8/04/2014 02:23:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.