Комплекс вправ при сколіозі - відео

Сколіоз – це бокове викривлення хребта, зовні нагадує букви С або S.
Сколіоз – це бокове викривлення хребта, зовні нагадує букви С або S. Розвивається сколіоз зазвичай у дітей у віці до 15 років у період інтенсивного росту, причому у дівчаток частіше, ніж у хлопчиків. 

Як такої причини його виникнення не існує, але в основному посилаються на спадкову схильність. На щастя сколіоз часто протікає в легкій формі, не викликаючи жодних неприємних відчуттів.
Сильне викривлення може викликати больові відчуття, утруднене дихання. З віком хвороба може прогресувати, тому вчасно слід вжити заходів, особливо на ранній стадії. Пацієнти з невеликим викривленням хребта не потребують лікування, але повинні раз на півроку проходити огляди у лікаря.

Є 4 ступеня сколіозу, причому сколіоз 3-го ступеня і 4-й - складна патологія, яка піддається лікуванню з труднощами. І лише у 10% людей сколіоз може прогресувати до останніх стадій.

Профілактика сколіозу


Існує ряд вправ для профілактики і лікування сколіозу. І правильний їх підбір має зробити лікар, так як прояв і ступінь сколіозу у кожної людини індивідуальні. Треба зазначити, що однієї лікувальної фізкультури буде недостатньо для лікування сколіозу, тому необхідно виконувати ще й всі рекомендовані доктором процедури - такі як масаж, фізіотерапія, плавання.

Вправи для лікування сколіозу грунтуються на науковому підході, сенс яких полягає в асиметричних навантаженнях для виправлення кривизни хребта. Мета вправ - зміцнити м'язи, які утримують хребет у вірному положенні.

Вправи для хребта при сколіозі


1. Лягти на живіт, випрямивши руки і ноги. Зігнути ліву руку, а праву руку і ліву ногу підняти, утримуючи їх кілька секунд. Повторити аналогічно, змінивши ногу і руку. Кількість поступово збільшують до 4-5 разів.
2. Лягти на живіт, випрямивши руки і ноги. Одночасно підняти руки і ноги, як можна довше утримуючись в такому положенні.
3. Встати навкарачки. Руки випрямлені і паралельні один одному, а ноги зігнуті в колінах під прямим кутом. Витягнути одночасно праву руку з лівою ногою, причому рука і нога прямі і паралельні підлозі. Утримуючись в такому положенні декілька секунд, повторити дію, змінивши ногу і руку.
5. Вправа для зміцнення м'язів попереку краще виконувати на спеціальному тренажері, можна на лаві або брусах. Техніка виконання полягає в згинанні і розгинанні прямої спини.

Виконання вправи для хребта при сколіозі в комплексі з іншими лікувальними заходами, дозволить досягти позитивних результатів. Головне - час і терпіння.

Що стосується лікувальної фізкультури при сколіозі, то вона показана всім. Причому слід регулярно відвідувати заняття і правильно підібрати вправи. Насамперед, ЛФК при сколіозі - це спеціальні комплекси вправ лікувальної фізкультури, що дають навантаження на м'язи спини і м'язи уздовж хребетного стовпа.

Вправи ЛФК при сколіозі


Лягти на спину, руки на потилиці. Лікті розвести в сторони (вдих) і звести назад (видих). Виконати 3-4 рази.
Лягти на спину. Згинати поперемінно ноги, підбиваючи по черзі коліна до живота (видих), а потім випрямляти їх (вдих). Виконувати 3-5 разів.
Лягти на живіт. Піднімати тулуб, обережно прогинаючи грудний відділ хребта (вдих). Опускаємо - видих. Виконувати до 4 разів.
Стати навкарачки. Одночасно витягнути ліву руку і праву ногу (вдих), повернутися в початкове положення (видих). Повторити з іншою рукою і ногою до 6 разів.

Ще одна важлива складова в лікуванні сколіозу - масаж, який регулярно призначається пацієнтам, незалежно від ступеня серйозності захворювання. Його зазвичай призначають чотири рази на рік, причому не менше 20 процедур рекомендують для отримання найкращого результату. Особливо ефективний масаж при сколіозі для дітей. І якщо вчасно почати проводити процедури і записати дитину на плавання, можна буде повністю позбутися проблеми.

Масаж при сколіозі у дітей зазвичай проводять у три етапи. Масажист спочатку працює з поверхневими м'язами, потім з більш глибокими, після чого - закріплює результат. Рекомендується проводити в рік три курси масажу, тривалістю до 20 хвилин. Залежно від віку дитини, масаж при сколіозі у дітей може з часом змінюватись.

Якщо говорити про комплексне лікування, то зарядка від сколіозу відіграє велику роль, особливо для людей на ранніх етапах розвитку хвороби. Зарядка здатна зміцнити м'язову систему хребта, повернувши втрачений м'язовий тонус і налаштувавши організм на повне лікування від недуги. Бездоганне виконання комплексу спеціальних вправ стане міцною основою для набуття повноцінного здоров'я. Відео: вправи від сколіозу

Комплекс вправ при сколіозі - відео Комплекс вправ при сколіозі - відео Reviewed by Vasyl Markovych on 6/16/2013 10:01:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.