За образу українок в Італії закрили телешоу на RAI

Акція пртету українок
В Італії на першому каналі державної телекомпанії змушені були закрити телешоу після того, як там «проаналізували», чому багато чоловіків обирають не італійок, а уродженок Східної Європи, зокрема українок.
Про це повідомляє сайт Радіо Свобода.
 У програмі стверджувалося, що «жінки зі Східної Європи сексуальні, покірні й пробачають зраду». Ця теледискусія спричинила скандал, після чого керівництво каналу вибачилося за неетичне висвітлення теми, а шоу закрили. За даними статистики, в Італії серед наречених-іноземок кожна друга походить зі Східної Європи, 12 відсотків із них прибули з України.

«Вони всі мами, але після пологів повертаються до гарної фізичної форми. Вони завжди сексуальні і не носять спортивних костюмів, пробачають зраду і дозволяють чоловікові командувати, чудові господині й не вередують», – ведуча суботнього телешоу «Parliamone sabato» Паола Переґо перелічує якості, через які нібито багато італійських чоловіків надають перевагу не італійкам, а уродженкам країн Східної Європи. На екрані відповідна інфографіка. Ведуча уточнює, що знайшла ці характеристики «в одній статті в інтернеті» та запрошує гостей студії до дискусії.

Подібний погляд на жінку, та ще й представлений на першому каналі державної телекомпанії RAI викликав хвилю гнівних твіттерів і постів спочатку в соціальних мережах.
«Ганебний мікс сексизму, расизму, провінціалізму і неосвіченості», – прокоментувала телепрограму у Твіттері письменниця Сильвія Баллестра.

Згодом негативні відгуки офіційно оприлюднили і політики. Серед перших – Лаура Болдріні, голова нижньої палати італійського парламенту. Вона активно долучається до громадських акцій за гендерну рівність.

Якщо ми досі оцінюємо жінку як предмет, то від такого ставлення до насильства – один крок
Лаура Болдріні
«Така характеристика є образливою не лише стосовно жінок, але й чоловіків. Так, ніби нинішні чоловіки не спроможні будувати свої стосунки із жінками на рівних правах і гідним чином. Якщо ми досі оцінюємо жінку як предмет, то від такого ставлення до насильства – один крок. За нинішніх часів, коли кожні три дні гине одна жінка від рук партнера або чоловіка, ми повинні докладати усіх зусиль, щоб надати жінці гідність і повагу, якої вона заслуговує», – заявила Лаура Болдріні у коментарі виданню La Repubblica.

Окрема група активістів через мережу Facebook закликає пікетувати у середу будівлю телекомпанії RAI під гаслом: «Досить сексизму й расизму на ТБ!».

Після шквалу критики президент державної телекомпанії RAI Моніка Маджоні вибачилася публічно, заявивши, що сталася «божевільна, неприпустима помилка». Директор каналу RAI1 Андреа Фабіано написав у Twitter, що подібні помилки слід визнавати без вагань.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину