Роман "НепрОсті" Прохаська стане фільмом

Тарас Прохасько
Тарас Прохасько.
В Україні буде екранізовано відомий роман письменника Тараса Прохаська "НепрОсті".

Як повідомляє Cultprostir, права на екранізацію романа Прохаська придбав київський продакшен Selena Films.

Співавтором сценарію та режисером стрічки виступить Костянтин Денесюк.

За словами директора та продюсера Selena Films Нани Суханової, на адаптацію твору під кіносценарій пішло багато часу.

"Незважаючи на те, що час дії роману -  це Україна 1914-1951 років, у фільмі будуть сцени з сьогодення, буде сучасна дійсність. ... Мені здається, що "НепрОсті" саме зараз важливі для нас і потрібні читачам і глядачам. Один з головних меседжів, який ми вкладаємо в проект, сформульовано  так: "Щоб закінчити війну, ти маєш пізнати любов", - розповіла Суханова.

Роман "НепрОсті" був опублікований в 2002 році видавництвом Лілея-НВ (Івано-Франківськ). Був перевиданий в 2010 році у збірці вибраних творів Тараса Прохаська «БотакЄ».
Роман присвячений «альтернативній» історії Карпат в першій половині XX століття. Події розгортаються в часовому проміжку 1913—1951 рр.
Кілька цитат з роману:
«…нічого і так не мусиш запам'ятовувати, лапати насильно. Те, що має залишитися, приходить назустріч і проростає. Така собі ботанічна географія — вичерпність радості проростання» (с.14).
Життя настільки коротке, — казав Франциск, — що час не має ніякого значення. Так чи інакше воно відбувається повністю (с.38).
«у кожному періоді [життя] — новий сленґ; як нове буття; мови минають повільніше, ніж періоди. Вони накопичуються, займають все більше території, витісняючи мову канонічну — нам вони більше означають. Скоро ми з А. доживемо до того, що зможемо розмовляти лише своїми фразами» (с.104).
Цікаві речі траплялися іноді, коли сходилися знайомі і їхні знайомі, говорили про знайомих і оповідали історії про знайомих знайомих, почуті від знайомих. (с. 126)
«Серед усіх доказів існування Бога цей може вважатися найкращим». (с.138)

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину