Помер Нобелівський лауреат Дерек Волкотт

Дерек Волкотт помер у віці 87 років.
Лауреат Нобелівської премії з літератури, карибський поет і драматург Дерек Волкотт помер у віці 87 років.
Як повідомила сім'я поета, він помер у себе вдома на острові Сент-Люсія.
Уолкотт отримав Нобелівську премію з літератури в 1992 році у віці 62 років, після того як протягом багатьох років опинявся в шорт-листі нагороди.
Він вважається одним з найбільших авторів другої половини ХХ століття.
Найвидатнішим твором Волкотта критики вважають епічну поему «Омерос» («Omeros», 1990), яка, по суті, є спробою міфологічної реінтерпретації історії його народу. Поема складається з семи книг, які, в свою чергу, поділені на 64 розділи. У цій книзі, пристосовуючи дантівські терцини до карибських реалій, Волкотт відтворює сюжетні колізії безсмертних поем «Іліада» та «Одіссея» (власне, й сама назва поеми — «Омерос» — це автентичне, записане по-грецькому ім'я Гомера). Головними героями твору є двоє рибалок, Ахіллес і Філокріт, а діапазон тем і настроїв поеми формується в річищі властивого В. «метафізичного реалізму»: жива дійсність й історія Вест-Індії переплітається з образами культурної пам'яті та міфологічного світу Стародавньої Греції.

Друг Волкотта Йосип Бродський писав про творчість поета: "Метрична і жанрова його різноманітність у мене просто викликає заздрість ... Його вірші - це сплав мови і океану".

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину