24 березня - день Єфима та Олексія

Преподобний Олексій Голосіївський
Преподобний Олексій Голосіївський.
Сьогодні, 24 березня, - день Єфимія, а також преподобного Олексія Голосіївського, Київського. Олексій народився в Києві в 1840 році. Коли його мати була вагітна ним, то один священик сказав їй, що вона дасть життя людині тілесно немічній, але міцній духом, великому подвижнику Божому. Так воно й сталося: Олексій від народження був німим.
Коли йому виповнилося 13 років, мати взяла його з собою на пасхальну всенощну. Митрополит двічі привітав жінку з хлопчиком: «Христос воскрес!», на що Олексій несподівано відповів: «Воістину воскрес!» Це було справжнє диво. Відтоді він почав говорити, згодом став ченцем Києво-Печерської лаври. Уславився святим життям, прозорливістю. Доживав віку у Голосіївському скиту, де й відійшов до Господа рівно сто років тому. «Роби добро, поки руки теплі», - за таким принципом жив святий Олексій. Нині його мощі покояться в Голосіївському монастирі.

В давнину цього дня починали поратися в саду: обрізали сухе гілля, обкопували дерева. Примічали: качки прилетіли гладкі й угодовані – весна буде тривала й холодна; голуби розворкотілися – на тепло; зацвіла ліщина – час виставляти вулики на пасіку. Між іншим, на півдні України вже й ліщина цвіте, і бджоли літають, і картоплю садять.

З іменинами вітайте Олексія, Єфима.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину