Москва, буцім, готова прибрати ватажків сепаратистів - ЗМІ

Сєпар Плотницький
Кремль буцім змінив свою переговорну риторику в рамках "нормандського формату", проявивши готовність обговорювати заміну керівництва "лнр/днр", а також висунувши вимоги щодо пенсійного забезпечення Україною жителів тимчасово окупованих територій, припинення торговельної блокади та офіційного скасування АТО.

Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" написав журналіст Сергій Рахманін.
За його інформацією, сьогодні російські дипломати демонструють формальну схильність до поступок.
"У контактах із західними дипломатами вони озвучують, наприклад, готовність обговорювати заміну Захарченка та Плотницького іншими, компромісними й навіть погодженими з партнерами з "нормандского формату" фігурами. Але ця готовність, з точки зору інформантів, пов'язана не з чуйністю до побажань Берліна і, тим більше, Києва. Є і більш прагматичні мотиви: "вожді" дещо зарвалися. Це, до речі, одна з причин, з яких фінансування "республік" урізається. Однак гіпотетичне зміщення одіозних "глав" "ЛНР/ДНР" Москва подає як демонстрацію своєї компромісності", - зазначає він.
Крім цього, Росія, як повідомляє автор, погодилася обговорювати можливість озброєння місії ОБСЄ та її право виконувати свої функції не тільки під час, але й після гіпотетичних виборів на Донбасі, хоча запропоновані Москвою чисельність та мандат місії Київ категорично не влаштовують.
Журналіст зазначає, що Кремль також сприйняв вимоги щодо виведення з Донбасу своїх регулярних підрозділів ЗС, продемонструвавши свою "поступливість". "Офіційно не визнаючи присутності кадрових військових на Донбасі, Росія продемонструвала "гнучку" відповідь на вимоги прибрати звідти свої регулярні підрозділи. За інформацією наших джерел, значна частина російських військових останнім часом була виведена з "л/днр" — як чергова демонстрація поступливості Кремля. Але значне (яке постійно збільшується) угруповання досі зосереджене біля кордонів України та в будь-який момент може бути перекинуте на Донбас", - йдеться в статті.
При цьому переговорні позиції росіян, за словами Рахманіна, також змінилися. "Чи не головними вимогами стали обов'язкове пенсійне забезпечення Києвом жителів "л/днр", повне беззаперечне скасування будь-яких форм торговельної блокади й офіційне скасування АТО", - зазначає автор
Автор наголошує, що РФ досі не бажає поступатися в ключовому питанні, що стосується надання Києву контролю над кордоном.

Зазначимо, що Сергій Рахманін позиціонує себе, як добре поінформованого журналіста. У своїх публікаціях він часто посилається на таємничі джерела в Адміністрації Президета. Однак часто його інформація не підтверджується. Так, зокрема, більше року тому Рахманін писав про інтенсивну підготовку в АП закону про вибори на окупованих територіях та його внесення в Раду. Однак подальший розвиток подій спростував повідомлення автора.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину