Про віруси, що шантажують власників гаджетів

Віруси, що шантажують
Число активних і модернізованих вірусів, які скеровані на шантаж користувачів, невпинно зростає.
Алгоритм дії таких вірусів наступний: вони спочатку шифрують особисті дані користувача гаджета чи ПК, а потім вимагають викуп за їх розшифровку

За даними антивірусної компанії Zillya!, Adware продовжує лідирувати за кількістю виявлених вірусних загроз. Програми для несанкціонованого показу реклами не втрачають своїх позицій в загальному валі атак на комп'ютери українців, бо мають попит серед самих рекламодавців.

Цей вид шкідливого ПО регулярно модернізується кібершахраями і творцями вірусів, оскільки широко використовується на ринку чорного SEO.

За результатами 2016 року, даний вид програм займає близько 43% всіх виявлених заражень і атак на комп'ютери українців.

Серед найактивніших Adware- 2016 року можна відзначити:

Adware.ConvertAd.Win32
Adware.Eorezo.Win32
Adware.Agent.Win32
Adware.CrossRider.Win32

Але абсолютними лідерами зростання, за даними Zillya!, стали троянські програми.

Фактично кожен четвертий випадок атаки на комп'ютери українців був здійснений за допомогою троянської програми. Таким чином, за підсумками року трояни «забезпечили» 27% всіх атак на ПК українських користувачів, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Серед безлічі видів троянських програм, які були активні в 2016 році, варто відзначити зростання кількості двох груп - створених для крадіжки банківської інформації, а також для шифрування даних з наступною вимогою викупу за їх розшифровку.

Шифрувальники стали найбільш динамічно розвивається категорією. Причому, відмітною рисою 2016 року можна вважати реінкарнацію старих версій шифрувальників, яким надавалися нові сучасні функції і унікальні можливості для крадіжки особистих даних, а також проникнення на ПК жертв.

Серед активних вірусів варто також виділити три шкідливі програми, які частіше за інших використовувалися зловмисниками в 2016 році:

Downloader.Nemucod.JS - приходить поштою у вигляді архівів, всередині яких шифровані скрипти. Маскується під документи, звіти, фотографії тощо Після запуску скрипта користувачем викачує зразок трояна- шифрувальника (який постійно змінюється, і кожні кілька годин з'являється його нова модифікація).

Worm.Dinihou.VBS - «хробак», що розмножується переважно на USB накопичувачах.

Trojan.Blocker.Win32 - один з найактивніших шифрувальників-вимагачів.

Зловмисники використовують методи соціальної інженерії, які дозволяють переконати користувача запустити заражену програму або відкрити файл, тим самим заразивши свій ПК вірусом, який зашифрує на ньому всі файли.

Плюс до теми

:
Про віруси, що шантажують власників гаджетів Про віруси, що шантажують власників гаджетів Reviewed by Vasyl Markovych on 2/21/2017 01:02:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.