Космос омолодив астронавта

Астронавти-близнюки
NASA провело експеримент з астронавтами-близнюками, який продемонстрував, як змінюється організм людини в космосі.

Вчені підвели перші підсумки експерименту зі спостереження за здоров'ям Скота Келлі, який працював в космосі більше року, і його брата Марка, який жив в цей час на Землі, пише Space.com.

Команда виявила, що тіломіри - області на кінцях хромосом - у білих кров'яних клітинах Скотта Келлі стали більшими під час місії. Тіломіри захищають хромосоми від пошкоджень, і вони стають коротшими протягом десятиліть, тобто зменшуються у залежності від віку людини.

Подовження тіломір Скотта "може бути пов'язане зі збільшенням фізичних вправ і зниженням споживання калорій під час місії", -зазначають співробітники NASA в описі недавно оголошених результатів.

"Тим не менш, після його повернення на Землю, вони знову почали скорочуватися. Цікаво відзначити, що тіломіри сильно скоротилися в обох близнюків в листопаді, що може бути пов'язано зі значним, стресовою подією в їх сім'ї", - додають в NASA.

Інша дослідницька група виявила явне зниження темпів формування кісток, а також невеликі негативні зміни в швидкості мислення і точності пам'яті. І той, і той негативний фактор, як підкреслюють в NASA, були недостатньо значними для того, щоб викликати серйозні проблеми для здоров'я людини.

Плюс до теми

:
Космос омолодив астронавта Космос омолодив астронавта Reviewed by Vasyl Markovych on 2/02/2017 11:11:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.