Меру Перемишля заборонили в'їзд в Україну

Мер польського міста Перемишля Роберт Хома
Українофоб, мер польського міста Перемишля Роберт Хома заявив про заборону на в'їзд в Україну, повідомляє видання Życie Podkarpackie.

За його словами, про те, що він оголошений персоною нон грата в Україні, він дізнався від прикордонників, коли їхав до Львова на запрошення консула.

"Це подія не має прецедентів. Через півгодини очікування мене повернули і сказали, що я не можу в'їхати в Україну. Вирішило так управління безпеки України (так у тексті – ред.), згідно листа від 29 грудня", - заявив мер Перемишля.

Рішення про заборону було видано українською мовою.
В той же час, в СБУ підтвердили заборону меру цього польського міста на вʼїзд в Україну.

Хома розпалював міжнаціональну ворожнечу - СБУ

Меру польського міста Перемишль Роберту Хомі Служба безпеки України заборонила в'їзд в Україну за його участь в антиукраїнських заходах в Перемишлі, повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

"Підстав для такої заборони є чимало, це все відкрита інформація в медіа в Польщі і Україні. Рішення про заборону в'їзду було прийнято тоді, коли він брав участь в антиукраїнських заходах в Перемишлі. Це не була разова випадковість", - цитує Ткачука Радіо Свобода.

Він додав, що СБУ з'ясувала, "що ця людина відверто і цілеспрямовано розпалювала міжетнічну та міжнаціональну ворожнечу і цілеспрямовано працює в такому напрямку, а це шкодить двостороннім відносинам між Україною і Польщею".

10 грудня 2016 р. в Перемишлі пройшов марш правих організацій, який відбувся під патронатом державної установи Інститут національної пам'яті і мера Перемишля Хоми. Подібні заходи проходять в місті щороку в грудні.
Один з учасників вигукнув польською мовою "Смерть українцям". Інцидент стався ввечері, коли колона проходила повз Український народний дім, який орендує Об'єднання українців у Польщі.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину